عکاسی صنعتی و عکاسی تبلیغاتی

نقش جهان

این روزها تبلیغات متنوعی را در پیرامون خودمان می بینیم که هریک از آنها به نوعی برای تبلیغ محصولات شرکت مورد استفاده قرار می گیرند. هر کسب و کاری می تواند با توجه به محیط و نوع کار، یک روش تبلیغاتی برای خود انتخاب کند. شاید یک فروشگاه مواد غذایی با تمام وسعتی که دارد با یک بیلبورد در مرکز شهر و یا چاپ تراکت به منظور اعلام تخفیفات محصولات کفایت کند و بتواند کارفرما را به هدف خود برساند. یا یک شرکت لوازم آرایشی و بهداشتی را در نظر بگیرید که با تولید محصول جدید طراحی و چاپ بروشور را به عنوان تبلیغات موثر انتخاب کرده و از آن استفاده می کند. از این رو هر یک از شرکت ها بر اساس یک استراتژی تبلیغاتی برای فروش بالاتر اقدام می کنند. منتها نقش عکاسی صنعتی در تبلیغات چیست؟ ما در این مطلب قصد داریم شما را با عکاسی صنعتی و مزایای استفاده از آن در تبلیغات آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

عکاسی صنعتی چیست؟

عکاسی صنعتی به شاخه ای از عکاسی گفته می شود که در آن، عکاس سلایق و نظرات کارفرما را آنالیز کرده تا بتواند یک عکس حرفه ای و خاص از محصول مورد نظر بگیرد! عکاسی تبلیغاتی یا صنعتی صرفا به منظور تبلیغ محصول مورد استفاده قرار می گیرد و تقریباً در هیچ یک از شاخه‌های عکاسی به اندازه عکاسی صنعتی تبلیغاتی نظرات سفارش دهنده در کار دخیل نیست. عکاسی از هر موضوعی که با فعالیت‌های شرکتی تولیدی یا خدماتی در ارتباط باشد، در حیطه عکاسی صنعتی قرار می‌گیرد. از این رو میدان عمل عکاسی صنعتی، بسیار وسیع و گسترده است؛ زیرا تنوع محصول و خدماتی که می‌تواند درکشور سازنده مصرف و یا به دیگر کشورهای جهان صادر شود، نیز مطرح می شود. عکاس در عکاسی صنعتی با در اختیار داشتن تجهیزات کافی و به کارگیری نورپردازی فوق العاده حرفه ای، به فروش محصولات کمک می کند. در واقع عکاسی صنعتی به دنبال ایده ای برای زیبا نشان دادن محصول موردنظر است. مسلما بیلبوردی که عکس زیبای جواهری را در خودش گنجانده است دیده اید! با کمی دقت به راحتی متوجه می شوید که از روش عکاسی صنعتی استفاده شده است و از یک جواهر بسیار زیبا از زوایای مختلف عکس گرفته شده و با نورپردازی جلوه بصری بسیار زیبایی را ایجاد کرده است که آدم را حیرت زده می کند. هدف عکاسی صنعتی برقراری ارتباط است و اگر بیشتر به تبلیغات بزرگی که در شهر وجود دارد توجه کنید، اثرات بیشماری از این نوع عکاسی را خواهید دید. عکاسی صنعتی عکاسی است که عکاس با به نمایش گذاشتن محصول از زوایای مختلف، کیفیت محصول و زیبایی آن را به مخاطب نشان می دهد و همین امر می تواند ترغیبی برای مشتریان محسوب شود. هرقدر کیفیت عکس بهتر باشد، محصول شرکت نمای متفاوت و زیبایی را به خود می گیرد که می تواند مثمر ثمر باشد و مشتریان را به سمت کسب و کارتان بکشاند. در این نوع عکاسی، عکاس سعی می کند با انتخاب نورهای مختلف، تصویری دقیق و زیبا از محصول گرفته تا در آن تمامی خصوصیات ظاهری محصول به خوبی دیده شود و مخاطب را به خودش جلب کند. از این رو عکاسی صنعتی یکی از مهمترین و کاربردی ترین روش در تبلیغات است که می توانید برای تبلیغات محصولات خود از آن استفاده نمایید.

کاربرد عکاسی صنعتی برای تبلیغات

از عکاسی صنعتی در موارد گوناگونی استفاده می شود، از تبلیغات مواد غذایی و آبمیوه گرفته تا تبلیغات مبلمان و جواهری و اتومبیل! در واقع عکاسی صنعتی روشی متفاوت برای تبلیغات محصول و خدمات شرکت است که این روزها به صورت گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد. تجربه و مهارت در این روش حرف اول را می زند و هر قدر که یک عکاس از تجربه و دانش کافی برخوردار باشد و تجهیزات خوبی داشته باشد می تواند موفق تر و حرفه ای تر عمل کند. در این روش عکاس نه تنها بایستی نورها را بشناسد، بلکه فیلم، دوربین، لنز، سه پایه‌ی مناسب این عکسبرداری را نیز باید در اختیار داشته باشد. محصولات در این روش عکاسی به صورت منحصر به فرد و گویا نشان داده می شوند و نمای ویژه ای را به خود می گیرند.