جدیدترین مقالات

خصوصیات یک چاپخانه

در عصر نوین امروزه صنعت چاپ نقش بسیار مهمی در رونق اقتصادی بخش های متعدد صنعتی ایفا می کند چرا که صنعت چاپ به طور مستقیم و غیر مستقیم قسمت های بزرگی از صنعت را در بر می گیرد و با آن ها در تعامل است.در این نوشتار به خصوصیات یک چاپخانه پرداخته خواهد شد.هر چاپخانه باید یکسری خصوصیات مناسب کار خود را دارا باشد تا بتواند در این عرصه با موفقیت گام بردارد.یکی از نکات مهم در خصوص خصوصیات یک چاپخانه انتخاب یک چاپخانه ی مناسب جهت سفارش پروژه های چاپی، پیشینه آن چاپخانه و متنوع بودن ارائه خدمات به مشتریان خود است. به عنوان نمونه اغلب افراد ترجیح می دهند تمام سفارش های تبلیغاتی خود را مانند چاپ کاتالوگ، کارت ویزیت، چاپ پوستر، چاپ پرچم، طراحی سایت، هدایای تبلیغاتی و ... را به یک شرکت خوش نام بسپارند چون علاوه بر مدیریت زمان می توانند از یکپارچگی خدمات به بهترین نحو ممکن اطمینان حاصل کنند. علاوه بر این سابقه ی هر شرکت مهر تاییدی بر روی کیفیت خدمات ارائه شده توسط آن شرکت است.

چاپخانه

دستگاه های به روزو مناسب در چاپخانه

نکته بعدی در خصوصخصوصیات یک چاپخانه ، دستگاه های چاپ در آن چاپخانه هستند. چراکه این دستگاه های چاپ هستند که به یک چاپخانه کیفیت داده و روند کاری را مشخص می نمایند و از این رو هر اندازه کیفیت دستگاه ای چاپ بیشتر بوده و به روز تر باشند و به عبارتی دستگاه های چاپ جدیدتر باشند و تکنولوژی به کار رفته در آنها نوین تر باشد، علاوه بر افزایش کیفیت امور چاپی، زمان چاپ را هم به صورت چشمگیری کاهش می دهند.همچنین به روز بودن دستگاه ها باعث می شود در زمان صرفه جویی شده و مشتری سریع تر سفارش خود را دریافت نماید

هزینه های چاپ در چاپخانه

نکته بعدی در خصوص خصوصیات یک چاپخانه ، هزینه تمام شده و نهایی چاپ در آن چاپخانه می باشد. در حال حاضر با توجه به وجود چاپخانه های متعدد، هزینه های امور چاپی متنوع بوده و رنج قیمت بسیار متنوع می باشد و به علت بازار رقابتی حاکم و شرایط فروش هر چاپخانه، هزینه چاپ موضوعی با اهمیت برای سفارش دهندگان محسوب می باشد. این اختلاف قیمت از دستگاه های مورد استفاده در چاپخانه ها ناشی می شود چراکه میزان عمر و جوهر مصرف شده در هر دستگاه تفاوت داشته و این عامل تاثیر مستقیم در قیمت امور چاپی به دنبال دارد. چهارمین موضوع برای انتخاب یک چاپخانه مناسب برای امور چاپی شما، تعامل شرکت با مشتریان و سرویس خدمات مشتریان می باشد. برخورد پرسنل، مشتری مداری، کیفیت خدمات پس از تحویل چاپ و مشاوره های ضروری برای بالا بردن بهره وری از تبلیغات، قطعا موضوع بسیار حیاتی و با اهمیت خواهد بود که علاوه بر رضایت بیشتر مشتریان باعث افزایش راندمان تبلیغات نیز خواهد شد. سرعت در چاپ و تحویل به موقع سفارشات چاپی از دیگر فاکتور های انتخاب یک چاپخانه می باشد به طوری که در برخی از مواقع سرعت امور چاپی آنچنان اهمیت پیدا می کند که شاید اهمیت تمام گزینه های دیگر را کمتر کند از این رو سرعت در امور چاپی یکی از مهمترین عوامل موفقیت یک چاپخانه مطلوب به شمار می رود.چاپخانه نقش هنر یکی از قدیمی ترین چاپخانه های تاسیس شده در ایران می باشد که تا کنون موفق به همکاری با هزاران مجموعه خصوصی، دولتی و سازمان های مختلف شده است و سرلوحه کار این شرکت ارائه بهترین کیفیت در امور چاپی و مشتری مداری هر چه بیشتر، بوده است. از این رو چاپخانه نقش هنر برای بالا بردن کیفیت امور چاپی و سرعت چاپ، همواره از بروز ترین و بهترین دستگاه های چاپ استفاده می نماید تا علاوه بر افزایش رضایت مشتریان خود، بتوانیم قدردان اعتماد مشتریان نیز باشیم.

چینش صفحات و طراحی با کیفیت

عموما تفکر و ایده قبل از آغاز یک طراحی و روبرو شدن با یک معنا و یا ایده جزو مهمترین مراحل فرآیند طراحی محسوب می گردد. به طور کلی طراح باید دید درستی از هدف، پیام و همچنین مفهوم اثری را که قرار است، طراحی شود، داشته باشد و یک درک صحیح از آن را در ذهن خود متصور شود. در واقع این کار خود، اولین مرحله جهت دستیابی به یک اثر چاپی با کیفیت محسوب می شود. به طور عمومی هر طراح خوش فکری دارای یک سبک شخصی و منحصر به خودش می باشد.

خصوصیات یک چاپخانه از بعد صفحه آرایی و طراحی:

  • مشتری و یا بیننده را در برابر خود راضی خواهد کرد
  • علاوه رضایت و توجه مشتری، آن را تشئیق به پیگیری و خواندن خواهد کرد
  • حروف ها و تصاویر را با یک هارمونی خاص و مشخص به معرض نمایش می گذارد
  • کمک گرفتن از عناصر اساسی و مهم در طراحی
  • به مشتریان خاص خود هدف و مفهوم را به خوبی منتقل می کند
  • کاملا واضح معنی نوع طراحی را مشخص کرده که باید بدون ابهام باشد

همواره سعی کنید قبل از غاز طراحی باید خود را به جای مشتری قرار داده چون اگر خود را به جای یک مشتری قرار دهید، به سادگی درمیابید، که چه طرحی در چه اثری برای شما بیشتر مناسب است. تلاش کنید قبل از شروع طراحی هر نوع اثر چاپی (طراحی و چاپ کاتالوگ، طراحی و چاپ بروشور، طراحی و چاپ کارت ویزیت، بنر تبلیغاتی، طراحی و چاپ کاتالوگ و سایر طراحی ها در خدمات چاپ و تبلیغات)، الزاما به تجارب خود به عنوان یک مشتری و یا مصرف کننده تصور کرده و از نتیجه این تجارب به طور کلی در کار خود بهره ببرید .طراحی و چاپ کاتالوگ در حال حاضر از نوع یک اثر چاپی پست مستقیم محسوب می شود. و عموما به جهت تبلیغات و مشتری بیشتر، طراحی و چاپ شده و به خانه ها ارسال می شود. به طور کلی اخیرا کاتالوگ ها در طرح ها و رنگ های مختلف از ساده تا حرفه ای و بنا بر نظر و سفارش مشتری طراحی و چاپ می شود.سعی کنید، به کاتالوگ های چاپی در محیط اطراف خود نظر ویژه ای داشته باشید، و دقت کنید که کدام یک از طرح ها و رنگ بندی ها بیشتر با نظر شما را مشابه است ، این عمل موجب می شود که در زمان سفارش کاتالوگ و انتخاب طرح محصولات خود بهتر و زیباتر اقدام کنید. خصوصیات یک چاپخانه متعدد بوده و در این نوشتار سعی شد برخی از عوامل مهم آن بازگو شود.