جدیدترین مقالات

سفارش بهترین چاپ فوری

چاپ فوری یا همان چاپ دیجیتال که در سال 1938 به وسیله چستر کارلسون پا به عرصه ظهور گذاشت امروزه بهترین تبلیغ هر چاپخانه ای شده است. بی‌انصافی است فقط بگوییم چاپخانه، عکاسی ها را ندیده اید در جلو سردر خود برای جلب مشتری می نویسند چاپ فوری عکس و شمایی که عجله دارید همان روز عکس های اداری خود را چاپ کنید سراغ آن‌ها می روید. آری وقتی نیازی هست راه‌حلی برای آن پیدا می شود. هرکجای دنیا که باشید می‌توانید گوشی هوشمند خود را به دست بگیرید و با کمک اینترنت به هر چاپخانه‌ای در هر کشوری سفارش چاپ انتخابی خود را بدهید و کار را همان روز تحویل بگیرید؛ عصر دیجیتال که می گویند یعنی همین.

قبل از این که به سراغ انواع محصولات چاپی که از طریق این چاپ سریع امکان چاپ دارند برویم، اجازه دهید کمی درباره خود چاپ فوری و روش های آن و ویژگی دستگاه هایی که چنین خدمتی در حق شما می کنند صحبت کنیم.

چاپ فوری

چاپ در سریع‌ترین زمان با چاپ فوری

چاپ فوری که یک روش فتوکپی خشک است و از مایع شیمیایی در آن استفاده نمی گردد الکتروفتوگرافی یا زیروگرافی است. در توضیح الکتروفتوگرافی لازم است بیان کنیم؛ در این روش دو نوع مایع مرکب یا جامد پودری کاربرد دارد. روش اول که مایع مرکب متریال آن است در چاپ فوری به روش دیجیتال مرکبی معروف است که به‌راحتی می‌توانید برای کارهای پرتیراژ به کار ببرید. از مرکب های رنگی برای جلوه دادن و نقاشی تصاویر شما استفاده می شود. از ویژگی های مثبت این روش به کیفیت بالای چاپ و تنوع رنگ در آن باید اشاره‌کنیم، در این شیوه از رنگ های اسپات استفاده می شود. ایرادی که به روش دیجیتال مرکب گرفته اند گران بودن قیمت دستگاه و همین طور محدودیت در ابعاد چاپ هست.

جامد پودری در شیوه دوم که به روش تونری در چاپ فوری معروف است کاربرد دارد. مرکب های پودری یا تونری متریال این نوع چاپ است که بر روی سطح کاغذ ذوب می شود. سرعت چاپ در این روش بالاست که سبب محبوبیت آن در کارهای صنعتی شده است. اگر دنبال یک سیستم چاپ دیجیتال فوری می گردید که کارهای چاپی شما را در ابعاد متوسط به بهترین نحو ممکن چاپ کند روش تونری بهترین است.

اگر بخواهیم روشی که در چاپ فوری عمومیت بیشتری دارد را نام ببریم؛ باید روش جوهرافشان را معرفی کنیم که از روش الکتروفتوگرافی دیجیتالی تر شده است. روش چاپ جوهرافشان در میان انواع چاپ فوری باکیفیت ترین محصولات چاپی را عرضه می کند. جوهرافشان از چاپ مرکب مایع استفاده می کند که مستقیم بر روی کاغذ می‌نشیند. محصولات چاپ هایی که توسط این سیستم به دست می آیند نسبت به سایر روش ها قابل‌کنترل‌تر است.

روش بعدی روش مورداستفاده در عکاسی هاست که آن‌ها برای تأمین خواسته مشتریان عجول بهره می برند؛ روشی به نام چاپ فوری نوری یا پرتوی است که از کاغذهای ویژه حساس به نور استفاده می کند.

روشی دیگری که آن‌هم در عکاسی‌ها متداول است شیوه تصعید رنگ است. کیفیت بالاست؛ اما هزینه هم بالاست.

روشی که در صنعت کاربرد دارد و نفوذ این شیوه چاپ را در صنعت نشان می دهد شیوه مارکرلیزری است که از اشعه لیزر برای چاپ تصویر بر روی سطح با استفاده از سوزاندن و حرارت بهره می برد.

روش هایی که ذکر شد شیوه های متداول در چاپ دیجیتال یا فوری هستند؛ اما به خاطر داشته باشید خود دستگاه و سلامت آن در تنوع و کیفیت محصول خروجی بسیار مهم می باشد.

متنوع ترین محصولات چاپ فوری

چاپ فوری باید در سایزهای مختلف قابل‌عرضه باشد، شما برای تبلیغات خود هم به محصولاتی که ابعاد کوچکی دارند مانند کارت ویزیت و هم به محصولاتی که ابعاد بزرگی دارند مانند بنر نیاز دارید. همان طور که در قسمت بالا هم اشاره شد در تنوع و کیفیت محصول شما دستگاه چاپ اساسی ترین تأثیر را دارد؛ بنابراین تصمیم گرفتیم در قسمت ذیل به بیان مشخصات دستگاه چاپ مناسب بپردازیم:

یک دستگاه مناسب برای چاپ فوری دستگاهی است که بتواند چاپ‌هایی با سایزهای متفاوت چاپ کند. دستگاهی که امکان تنظیمات دقیقی مانند تنظیم دما را داشته و مشکلات احتمالی آن به‌راحتی قابل‌بررسی باشد. این دستگاه باید امکان چاپ ظریف و شفاف تصاویر و تنوع رنگ ها را داشته باشد، در کوتاه‌ترین زمان ممکن امکان چاپ محصولات باقیمت مناسب را فراهم کند.

چنین دستگاهی در مقابل سایر روش های چاپ کم نمی آورد و شما می توانید بر اساس نیازتان چاپ محصولاتی مانند محصولات زیر را با خیال راحت به آن بسپارید:

اولین خدمت؛ چاپ فوری کاتالوگ است. کاتالوگ که لیست محصولات شمارا برای مشتریان ذکر می کند اگر درزمانی مانند شروع نمایشگاهی و یا در خلال برگزاری آن و یا افتتاح فروشگاهتان زمان نداشتید که سراغ روش چاپ افست بروید. نگران نباشید؛ این چاپ سریع هست.

چاپ فوری ست اداری درزمانی که سر شما شلوغ است و باید سریع سربرگ و پاکت و کارت ویزیت به دستتان برسد تا هویت و اعتبار کاریتان زیر سؤال نرود، گزینه بسیار مناسبی برای شما خواهد بود. مخصوصاً درباره کارت ویزیت که اگر با چاپ کمتر از 1000 عدد و با استفاده از تک‌رنگ و نداشتن برنامه ای درباره استفاده از متریال خاص کارتان را راه می اندازد، در چنین شرایطی چاپ فوری نسبت به چاپ افست انتخاب درست تری است.

گاهی باید نحوه کار و مزایای یک محصول به‌سرعت برای مشتریان تشریح گردد؛ محصول جدید یا به‌روز شده ای است و شما زمان ندارید، سراغ چاپ فوری بروشور بروید.

امروزه در سر چهارراه ها در حراجی آخر فصل یا زمان افتتاح یک شرکت افراد زیادی را می بینید که تراکت به دست ایستاده اند. تراکت درزمینهٔ کیفیت سخت گیری کمتری نسبت به بروشور و کاتالوگ دارد و محصولی است که هر کسب‌وکار کاری بالاخره کارش به آن می افتد؛ بنابراین به‌راحتی می توانید گزینه چاپ فوری تراکت را تیک بزنید. در کنار تراکت، چاپ فوری فلایر هم که همان تراکت تبلیغاتی است گزینه ای است که موردتوجه است.

چاپ فوری پوستر به‌عنوان یکی از زیباترین های تلفیق هنر و تبلیغات که با استفاده از جلوه های هنری و جذاب، بیننده و دل زیباپسند او را جادو می کند موردی است که اگر تأکید بسیار زیادی بر استفاده از رنگ های خاص ندارید و زمان شما محدود است، می توانید موردبررسی قرار دهید.

چاپ فوری بنر گزینه ای است که با توجه به نیاز به تبلیغات خاص درباره اتفاقات ویژه ای که افتاده است و زمان برای استفاده از روش های چاپ دیگر محدود است، کاربرد دارد.

هر چاپخانه‌ای بنا بر امکانات و اهداف خود می‌تواند درزمینهٔ استفاده از چاپ فوری در راستای رونق کسب‌وکار خود فعال باشد؛ مهم این است در کنار چاپ چه خدمات دیگری می‌تواند به مشتریان خود ارائه دهد.