جدیدترین مقالات

چاپ بروشور

چاپ بروشور از دستاوردهای قرن بیستم، بعد از جنگ جهانی دوم می باشد. در بحبوحه قرن بیستم که تراکت و اطلاعیه دیگر توان معرفی بهتر محصولات صنعتی متنوع نوظهور را نداشتند، چاپ بروشور به کمک دنیایی آمد که شتاب روزافزونی برای صنعتی شدن گرفته بود.

چاپ بروشور

بروشور ماموریت خود را مانند کاتالوگ صرفا تبلیغات انتخاب نکرده است. هنگام براورد هزینه از کاتالوگ ارزانتر است. کاتالوگ تصاویر جذاب تری دارد و برخلاف بروشور تمایل به پررنگ تر نشان دادن و برجسته کردن مزایا دارد. کاتالوگ با تعداد صفحات بیشتر سعی بر معرفی چندین محصول دارد، اما بروشور داستانی دیگر دارد.

صنعت چاپ بروشور برخلاف یک سری از محصولات چاپی که هزینه بر هستند، سعی کرده با استفاده از کاغذهایی با گرماژ پایین تر و تصاویر نه به کیفیت آن نوع محصولات چاپی، قیمت بروشور را متناسب کند، تا با تیراژ بیشتر این سود جبران شود. بروشور درست است؛ نسبت به تراکت قیمت بالاتری در سبد محصولات چاپی دارد، اما با تصاویر با کیفیت تر، تعداد صفحات بیشتر و اطلاعات مفید خیلی بیشتر و راهنمایی دقیقتری که به مشتریان ارائه می دهد، جایگاه خود را توانسته نسبت به این دسته از محصولات ارزان قیمت به تثبیت برساند.

بروشور وظیفه خطیر معرفی و راهنمایی استفاده از محصولات را بر عهده دارد، و به تشریح یک نوع محصول یا خدمات می پردازد و سعی می کند، در عین اینکه به مخاطب دلایل ابداع این محصول و لزوم استفاده از آن را توضیح دهد، از تصاویر شماتیک نیز مدد بجوید و ساختار و نحوه استفاده را نیز توضیح دهد، تا خریدار بداند با خرید این کالا یا استفاده از این خدمات، چه تغییری را در زندگیش تجربه خواهد کرد. آیا گرهی از مشکلات او باز می شود؟ آیا کیفیت زندگی او بهتر خواهد شد؟ این سوالات اساسی است؛ که اگر موقع چاپ بروشور به آن توجه نکنید هزینه چاپ بروشور به هدر رفته است. تاکنون به نمایشگاه ها رفته اید، آیا کف زمین را پر از بروشور دیده اید؟ جواب بلی است. حالا تصور کنید؛ شما چند هزار بروشور چاپ می کنید، هزینه می کنید، بعد بروشورها را در کف زمین یا سطل زباله ببینید، بدون اینکه فروشی اتفاق بیفتند و یا حداقل مخاطبان زحمت حمل بروشور را به خود بدهند. در این لحظه اشتباه ترین کار پاره کردن بروشور بدون توجه به آن از زاویه دید مخاطب، و گرفتن تصمیم برای چشم پوشی از اقدام مجدد به چاپ بروشور است.

بروشور خود را به دست بگیرید و برای دقایقی فراموش کنید خود، مالک محصول یا خدمت معرفی شده در آن هستید و برای چند دقیقه خود را جای مخاطب گذاشته و از زاویه دیده او نگاه کنید. صفحه اولی که مخاطب می بیند چگونه است؟ آیا طرحی که دارد، در ثانیه اول مخاطب را جذب می کند، تا بروشور را بردارد؟ جمله نوشته شده بر روی آن، ذهن مخاطب را قلقلک می دهد؟ اگر جذابیتی در طرح و رنگ و یا عنوان نیست؛ استراتژی چاپ بروشور در همان قدم اول شکست خورده و بروشور شما حتی نمی تواند در دستان مخاطب جا بگیرید، چه برسد بخواند و سراغ شما بیاید. بروشور را باز کنید؛ آیا صفحه ارایی ها، تصاویر و عناوین به این اشاره می کنند که، چرا مرا انتخاب باید بکنید، من برای شما چه خواهم کرد. اگر عنوان های بروشور نمی توانند به او بگویند به چه درد او می خورید، چرا وقت بگذارد و مطالعه کند؟ در بروشور تک تک کلمات شما در عناوین باید به ذهن و قلب مخاطب نفوذ کند و به او بگوید، میدانم از چه گله مندی، میدانم چه مشکلی داری، من می توانم کمک کنم تو بهتر زندگی کنی، من بلدم حال تو را خوب کنم. موقع چاپ بروشور حواستان باشد؛ توضیحات اضافه مردم را خسته می کند و آنها بروشور را نیمه کاره بر روی زمین می اندازند. باید کاری کنید؛ تا آخر بروشور شما را بخوانند و نزد خود نگه دارند، در غیر اینصورت، هزینه چاپ بروشور برگشت نخواهد داشت. اما این نکات به تنهایی نمی توانند؛ چاپ بروشور شما را از بروشور آموزشی به بروشور تجاری تبدیل کنند. زیرا اگر نتوانید مشتری را قانع کنید؛ اقدام به خرید کند، فقط به او اطلاعات داده اید. طرح های تشویقی ارائه بدهید. ضمانت نامه ای یا گارانتی بدهید که، اگر سراغ شما آمد، کالا و خدمات شما اگر به همان خوبی گفته شده در بروشور نبود، ضرر او جبران خواهد شد. بنابراین از دروغ و جملات کلیشه ای در بروشور بپرهیزید.

راه های ارتباط با خودتان را باز بگذارید و به او بگویید؛ از چه راه هایی می تواند به شما دسترسی پیدا کرده و اقدام به خرید کند. آدمها گاهی حوصله دنبال کسی یا چیزی دویدن را ندارند. نکته دیگری که خالی از لطف نیست به یاد داشته باشید این است؛ در موقعیتی که بازار پر از رقباست و همه کالا و یا خدمات معمولا شباهت بسیاری دارند. مخاطبان نمی توانند تصمیم بگیرند. اینجاست که باید شما همیشه یک اپشنی در آستینتان داشته باشد که کارت برنده شما باشد، پیشنهاد ویژه ای، خدمات پس از فروشی، تخفیفی، چیزی که به عنوان آخرین تیر، مشتری را مجاب کند شما را انتخاب کند. موقعچاپ بروشور توجه کنید؛ که در زمان های شلوغ سال مانند ایام نزدیک عید، که مردم مدام در حال تصمیم گیری و خرید هستند، معمولا با معضل خستگی تصمیم گیری مواجه می شوند. یعنی از تصمیم گرفتن خسته می شوند و راحت ترین گزینه، که معمولا بدترین هم هست را انتخاب می کنند. بنابراین اپشن ویژه خود را در صفجه اول بروشور به صورت بلد و جذاب بیاورید، مشتری می خواهد تصمیم بگیرد.

مقاله مرتبط:انوع کاغذ تراکت

مراحل چاپ بروشور

چاپ بروشور در زمان هایی مانند زمان رکود اقتصادی، که منابع مالی برای بازاریابی محدود است، مخصوصا اگر کسب و کار نو پا باشد، از روشهایی است که به صاحب آن بنگاه اقتصادی اجازه می دهد، بتواند با چاپ بروشور جذاب با هزینه محدود و تیراژ بالا، کالا و یا خدمت خود را معرفی کند.

قبل از اقدام به سفارش چاپ بروشور ابتدا مخاطبان کالا و خدمات خود را شناسایی کنید؛ این محصول شما مورد نیاز چه کسانی است, بر اساس سلیقه مخاطب، طرح ها و متنی که باید چاپ شود را سفارش دهید. در مورد کالاهایی مثل لوازم خانگی و مواد غذایی و دارو که همه اقشار جامعه با سطح سوادهای مختلف از آن استفاده خواهند کرد، حتما سعی کنید، توضیحات به زبان ساده تری بیان شود.

هزینه چاپ بروشور

به طور معمول بروشورها به صورت دولطی و سه لطی سفارش داده می شوند. اما با توجه به اصل بازاریابی که بر خلاقیت استوار هست؛ در ابعاد و شکل های بروشور می توانید خلاقیت به خرج دهید. هرچیزی که بتواند نظر مردم را جلب کند و دلایل مناسبی برای خرید ارائه دهد، هزینه بازاریابی را تبدیل به سرمایه گذاری می کند. در هزینه چاپ بروشور؛ کاغذ و گرماژ آن، آماده یا سفارشی بودن طرح، رنگ، نوع چاپ و تعداد موثر هستند.