جدیدترین مقالات

ضرورت و اهمیت چاپ کارت ویزیت

چاپ کارت ویزیت، نخستین ارتباط و تعامل برند و محصول با مشتری می باشد. چاپ کارت ویزیت، به شیوه غیر مستقیم برای ایجاد روابط متقابل در عرصه تبلیغات نقش بسزایی را بر عهده دارد. به جهت برخورداری از اندازه و ابعاد استاندارد و مناسب به عنوان ابزار تبلیغاتی، کارت ویزیت قابلیت در دسترس بودن و حمل آسان به وسیله مشتری را دارد.

چاپ کارت ویزیت

چاپ کارت ویزیت، نخستین ارتباط و تعامل برند و محصول با مشتری می باشد. چاپ کارت ویزیت، به شیوه غیر مستقیم برای ایجاد روابط متقابل در عرصه تبلیغات نقش بسزایی را بر عهده دارد. به جهت برخورداری از اندازه و ابعاد استاندارد و مناسب به عنوان ابزار تبلیغاتی، کارت ویزیت قابلیت در دسترس بودن و حمل آسان به وسیله مشتری را دارد. همچنین از این ابزار مخاطب در مواقعی که احساس نیاز پیدا کند، می تواند از آن بهره ببرد. بر روی کارت ویزیت اطلاعاتی مانند ارائه راه های ارتباطی، آدرس وب سایت، پست الکترونیکی، شماره تلفن و خلاصه ای از فعالیتهای مجموعه را می توان درج نمود. با چاپ کارت ویزیت علاوه بر ایجاد تعامل اولیه با مخاطب، ارائه و معرفی محصولات نیز امکان پذیر می شود.

چاپ کارت ویزیت به منظور معرفی رسمی یک برند، محصول، شخص و شرکت کاربرد موثری دارد. همچنین با استفاده از این ابزار، امکان ارائه اطلاعات مربوط به نوع کسب و کار در معرض نمایش قرار می گیرد. معرفی، شناساندن و بازاریابی غیر مستقیم کارت ویزیت، یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار استفاده از آن می باشد. انتخاب و استفاده نوع چاپ و جنس مناسب کارت ویزیت در تاثیر گذاری و باز خورد مطلوب این ابزار تاثیرگذاری بالایی دارد. طراحی کارت ویزیت متمایز و منحصر به فرد، در ارتقای کسب و کار و مقوله برندسازی کمک شایانی می کند. در حوزه کسب و کار، یکی از پایه های مهم و موثر برای شروع بازاریابی، چاپ کارت ویزیت به شمار می ‌رود. برخورداری از این ابزار برای تبلیغ و معرفی کسب و کار تاثیر گذار بوده و در انتقال پیام تبلیغاتی مد نظر راهگشا و کاربردی می باشد. اگر در استفاده از کارت ویزیت به اصول و قواعد مناسب آن اعتنا شود و الگوهای مورد نظر در این امر رعایت گردد، ایجاد ارتباط موثر با مخاطب و رسیدن به هدف های مشخص شده به بهترین نحو ممکن تحقق می یابد. نخستین گام مهم و ضروری برای ایجاد یک گفتگوی مستمر و مداوم کاری، ارایه اطلاعات و راه های تماس می باشد. به منظور برطرف نمودن این نیاز یکی از ابزارهای مناسب و مفید، ارائه کارت ویزیت می باشد. همچنین یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار برای نقش بستن و ثبت شدن در ذهن مخاطب، استفاده مناسب از این ابزار تبلیغاتی است.

روش های چاپ کارت ویزیت

چاپ کارت ویزیت به دو روش چاپ دیجیتال و چاپ افست انجام می پذیرد. برای چاپ کارت ویزیت با کیفیت بالا و در تیراژ زیاد، چاپ افست کاربرد دارد. برای چاپ کارها و طرح های تبلیغاتی با حجم بالا می توان از این روش استفاده نمود. برای چاپ کارت ویزیت در تیراژ کم و در کمترین زمان، روش چاپ دیجیتال مورد استفاده قرار می گیرد. در این روش چاپ بر روی جوهر به طور مستقیم انتقال داده میشود. بر همین اساس فرآیند چاپ دیجیتال مراحل پیچیده و زمان بری را ندارد و در سریعترین زمان ممکن فرآیند کار چاپی انجام می شود. همچنین این روش چاپ از نقطه نظر اقتصادی، مقرون به صرفه و مناسب می باشد. چاپ کارت ویزیت می تواند به صورت اختصاصی نیز صورت گیرد. در این روش مطابق با سلیقه و نظر مشتری طرح مورد نظر ایجاد و فرآیند چاپ بر روی قالب اختصاصی انجام می شود.

نوع جنس چاپ کارت ویزیت

نوع جنس چاپ کارت ویزیت ابعاد متنوع و انواع مختلفی را شامل می شود که تحت تاثیر سلیقه و نیاز مخاطب مورد استفاده قرار می گیرد. اگر مخاطب مورد نظر خاص و ویژه باشد، متناسب با آن نوع کارت نیز باید فاخر و قوی در نظر گرفته شود. آهنربایی، موضعی، گلاسه، پی وی سی، کتان، لمینت براق و مات و سلفون براق و مات از انواع مختلف کارت ویزیت به شمار می رود. کارت ویزیت آهنربایی از خاصیت مغناطیسی برخوردار می باشد و یک طرف آن آهن ربا بوده و در طرف دیگر آن چاپ شده می باشد. این محصول بر سطح هر فلزی قابلیت چسباندن را دارد. چاپ کارت گلاسه روی کاغذ گلاسه ۳۰۰ گرم انجام می شود. این نوع کارت از خدمات خاص و هیچگونه روکشی برخوردار نمی باشد. کارت پی وی سی در سه نوع ۳۰۰ میکرون، ۵۰۰ میکرون و ۷۶۰ میکرون وجود دارد. چاپ کارت ویزیت کتان بر روی کاغذ کتان ۳۰۰ گرم صورت می گیرد. این نوع کارت، در شکل بافت با همدیگر متفاوت می باشد و به دلیل روکش نداشتن، در برابر تا شدن و آب خوردگی مقاومت کمی دارند. کارت ویزیت از نوع لمینت براق و مات بر روی کاغذ گلاسه ۳۰۰ گرم به چاپ می رسد. این نوع کارت به دلیل برخورداری از روکش در برابر له شدن و تاشدگی از مقاومت و استحکام بالایی برخوردار می باشد. کارت سلفون براق و مات بر روی کاغذ گلاسه ۲۵۰ یا ۳۰۰ گرم قابلیت چاپ را دارد. بر روی این نوع کارت، روکش سلفون براق یا مات قرار می گیرد. وجود نوع جنس مختلف و گوناگون در چاپ کارت ویزیت جوابگوی هر سلیقه و نیازی می تواند باشد.

مقاله مرتبط:چاپ کارت ویزیت

مزیت ها و خصوصیات چاپ کارت ویزیت

چاپ کارت ویزیت بیانگر دیدگاه های کاری، نظرات، گرایش ها، سلیقه و زمینه کاری یک سازمان یا شخص می باشد. برخورداری از کارت ویزیت خلاقانه و منحصر به فرد به عنوان ابزاری برای تبلیغات و بازاریابی، در انتقال روح فرهنگ و شناساندن برند به مخاطب نقش بسزایی را ایفا می نماید. به تصویر کشیدن شخصیت حرفه ای برند، شرکت یا محصول به وسیله ارائه کارت ویزیت امکان ‌پذیر می باشد. کارت ویزیت اگرچه ممکن است کوچک به نظر برسد، اما در صنعت تبلیغات یکی از ابزار های موثر و کارآمد به شمار می رود. القا بخشیدن به مشروعیت کسب و کار، یکی از مزیت های مهم و تاثیر گذار کارت ویزیت محسوب می شود. این ابزار تبلیغاتی در آگاهی بیشتر و مفیدتر برند و محصول دارای اهمیت می باشد. طراحی مؤثر و درست کارت ویزیت، باعث القا نمودن ارزش، شخصیت و پیام کسب و کار به مخاطب می شود، که نتیجه آن ایجاد تغییرات مثبت در نگرش مخاطب نسبت به برند می گردد. یکی از راهکارهای مناسب و مفید در جلب توجه و نظر مردم، چاپ کارت ویزیت خلاقانه می باشد. همچنین یکی از عناصر کلیدی برای رشد و توسعه برند برخورداری از کارت ویزیت مناسب و منحصر به فرد می باشد.