جدیدترین مقالات

انتخاب بهترین چاپخانه شهر

چاپخانه ها که گسترش یافتند، تکنولوژی به کمک صنعت چاپ آمد و در هر مرحله آن تحولی شگرف پدید آورد. تنوع و دقت و زیبایی انواع محصولات چاپی را بالا برد، توانایی چاپ بر روی انواع متریال ها را فراهم کرد، حجم کار را به‌اندازه چشمگیری بالا برد، چنان سرعتی به چاپ داد تا در یک روز بتوان در تعداد محصولات دلخواه را چاپ کرد. تکنولوژی وقتی کمک کرد صنعت چاپ بارنگ و لعاب دست به آفرینش بزند، دیگر بازار جایی برای کسانی که هنوز دید سنتی به چاپ داشتند و با پیشرفت همگام نشدند باقی نگذاشت. رقابت که بالا می‌گیرد گویا قانون جنگل حکم‌فرما می‌شود؛ قوی‌ها می‌مانند و ضعیف‌ها به‌مرور از بین می‌روند، بی رحمانه است؛ اما این اتفاق می افتد. باید بدانیم اکنون‌که در کشور ما لحظه‌به‌لحظه برای پیوستن به بازار آزاد جهانی پیش می‌رویم و سخن از آزادسازی قیمت‌هاست؛ در بازار آزاد رقابت چنان تنگاتنگ خواهد شد که تنها بهترین‌ها زنده می‌مانند، چاپخانه ای سرپا خواهد ماند که بتواند با کمترین هزینه بهترین خدمات را ارائه دهد، رقابت شوخی‌بردار نیست باید نظر مشتری جلب گردد.

تنها چاپخانه ای موفق خواهد شد بقا خود را حفظ کرده و رشد کند که مشتریان جدیدی را هرروز جذب و آنان را وفادار کند، بازار آزاد شوخی‌بردار نیست.

چاپخانه

خدمات ویژه چاپخانه نقش هنر

چاپخانه که پا به عرصه رقابت می‌گذارد گویی وارد میدان جنگی شده است که بدون تجهیزات مناسب و بدون خدمات مطلوب بازنده میدان است؛ بنابراین ما تصمیم گرفتیم ویژگی‌های یک چاپخانه تمام‌عیار را برای شما تشریح کنیم تا اگر به‌عنوان کسی که قصد دارد با کمک محصولات چاپی دنیایی را پیشروی خود فتح کند بهِ سراغ جایی بروید که بهترین‌ها را در اختیار شما قرار دهد.

ببینید؛ منوی مقابل چشمان شما باز است دنیای صنعت چاپ پر رقیب است پس نه ‌نیازی به عجله هست و نه سهل‌انگاری. به‌راحتی با بررسی ویژگی‌های یک چاپخانه نمونه می‌توانید سفارشات خود را به بهترین آن‌ها بسپارید و بلندپروازی کنید.

هر انتخاب آگاهانه می‌تواند همان شانسی باشد که همه ما دربه‌در دنبال آن هستیم.

همه ما قبول داریم دیگر کم کم عمر مشاغلی که تنها متکی به مراجعه حضوری مشتری برای سفارش و یا خرید هستند، تمام‌شده است. حتی دیگر فروشگاه‌هایی که در زیر باد کولر منتظر خریدار هستند، روزبه‌روز خلوت‌تر می‌شوند، تکنولوژی موفق شده است تمام محدودیت‌های زمانی و مکانی را بردارد گویی فاصله‌ها از بین رفته‌اند، گوشی‌های همراه در دستان مردم همان غول چراغ جادو شده‌اند تا مالکان هرچه می‌خواهند با یک جست‌وجو ساده و چند لمس ساده سفارش دهند و درب محل کار یا منزل خود دریافت کنند. بازار رقابتی‌تر که می شود عملاً آن‌هایی که با تکنولوژی قهر هستند محو می‌شوند؛ بنابراین چاپخانه ای که از زمان عقب نمانده است و سفارشات خود را آنلاین قبول می‌کند اولین ویژگی عالی بودن را دارد. در خانه خود یا خودرو خود بنشین به سایت چاپخانه برو و هرچه می‌خواهی در شکل و ابعاد و نقش و نگار دلخواه خود سفارش بده، به همین راحتی.

ما خیلی وقت است که دیگر دلمان می‌خواهد کارها سریع انجام شود، دیگر حوصله تأخیر و بدقولی نداریم باید طبق برنامه پیش برویم یک روز تأخیر می‌تواند در کسب‌وکار گاهی تأثیرات بسیار منفی بگذارد؛ بنابراین یک چاپخانه خوب باید خوش‌قول و سریع باشد.

کیفیت چیزی نیست که قابل چانه زدن با چاپخانه ای باشد، ما نمی‌توانیم پوستری که همیشه به زیبایی و زنده‌بودن معروف است قبول کنیم مانند یک تراکت با آن رفتار شود، رنگ‌های غیرطبیعی و بی‌کیفیت کار ما را خراب خواهند کرد. تصور کنید پوستر برگزاری یک گالری نقاشی از روح طراوت خالی باشد، یا بنر برگزاری یک همایش بزرگ که برای برگزاری آن ماه‌هاست زحمت‌کشیده‌ایم یک روز مانده به همایش زیر باران کیفیت خود را از دست بدهد.

در شهر ده‌ها چاپخانه است هرکدام که کیفیت کار خود را تضمین می‌کند انتخاب کنید، بر روی کیفیت در بسیاری از مواقع ریسک نکنید حتی اگر هزینه کمی بالاتر باشد.

هیچ کس با چاپخانه ای که پاسخگو و مسئولیت‌پذیر نیست نمی‌تواند برای مدت طولانی کار کند. باید بتوانید هرزمان که احساس کردید نیاز است تغییری در کار اعمال شود با چاپخانه محل سفارش خود تماس بگیرید، باید پاسخگو بوده و برای کمک به شما آماده باشند. چاپخانه ای می‌تواند مشتریان خود را حفظ کند که مانند یک مشاور دلسوز تجربیات خود را در اختیار مشتری قرار داده، مشتری را پشتیبانی کرده و اگر کار ایرادی پیدا کرد مسئولیت کار خود را بپذیرد، ما همیشه از افراد مسئولیت‌ناپذیر گریزانیم.

گاهی تصمیم من مشتری بر آن است مجموعه‌ای از محصولات چاپی را سفارش دهم، مخصوصاً کسب‌وکارهایی که در شروع فعالیت خود هستند؛ می‌خواهند یک پک کامل ست اداری سفارش دهند، همه‌چیز هماهنگ باشد و مانند ابیات یک شعر در عین مستقل بودن پشت سرهم مکمل هم بوده و داستانی را برای مشتریان روایت کنند. سخت است قبول کرد یک چاپخانه نصف کار را انجام دهد و نصف کار را به چاپخانه دیگری سفارش دهیم، نگرانی از عدم هماهنگی در کیفیت کار و تفاوت‌هایی که بر اساس متریال ها و دقت و مهارت نیروی انسانی چاپخانه وجود دارد و کیفیت کار دستگاه‌ها که متفاوت است رهایمان نخواهد کرد؛ لذا چاپخانه ای که می‌تواند تنوع محصولات داشته باشد، می‌تواند همان‌جایی باشد که شما با خیال راحت سفارش کارهای خود را به آن‌ها بسیارید و در موعد مقرر تحویل بگیرید.

خدماتی در قبل از چاپ وجود دارند که گاهی مشتریان واقعاً به کمک نیاز دارند، مخصوصاً کسانی که تازه‌کار هستند ممکن است در ابتدای کار اگر به‌تنهایی اقدام به انجام دادن همه ‌کارهای سفارش خود مانند طراحی و یا صفحه‌آرایی کنند، اشتباهاتی را دچار شوند که با توجه به مسائل مالی که امروزه همه درگیر آن هستند درنهایت دچار مشکل شوند. یک چاپخانه خوب اگر در چنین زمینه‌هایی بتواند خدماتی عالی را ارائه دهد در وفادار کردن مشتری موفق‌تر خواهد بود.

کار چاپخانه تنها با چاپ به اتمام نمی‌رسد پس از چاپ هم یک سری از کارها مانند صحافی وجود دارند که نیاز است خدمات قابل قبولی به شما ارائه شود، تفاوتی نمی‌کند که همه این کارها در خود چاپخانه انجام شود یا نه، اگر مکانی که برای سفارش خود انتخاب می‌کنید خود نتواند انجام دهد؛ اما به یک همکار خوب خود بسپارد که مراحل سفارش شمارا تکمیل کند بدون اینکه شما دچار دردسر شده و خود در پی تکمیل کار باشید می‌تواند چاپخانه ای باشد که کاملاً بر روی آن حساب کنید.

بعد از گفتن مطالب بالا باید بگوییم دو مبحث اصلی که در کار شما بسیار اثرگذارند وجود دارند؛ هزینه و دستگاه‌ها و نیروی کار چاپخانه.

تجهیزات و نیروی کار چاپخانه

چاپخانه انتخابی شما اگر دستگاه‌های به‌روز و یا سالم نداشته باشد، اگر تجهیزات آن قابلیت چاپ متنوع نداشته باشند، اگر نیروی کار ماهر و دلسوز نداشته باشد، باوجود همه ویژگی‌های مبحث بالا در انتخاب خود به‌طورجدی شک کنید.

هزینه چاپ

چاپخانه ای که منصف نباشد و از ناگاهی شما سوءاستفاده کند شک نکنید در طولانی‌مدت به کار شما با تحمیل هزینه اضافی و غیرواقعی ضربه خواهد زد.