جدیدترین مقالات

تبلیغات چاپی

printing services 3

تبلیغات چاپی

تبلیغات چاپی، به دسته ای از تبلیغات اطلاق می گردد که توسط چاپخانه ها به منظور بازاریابی و یا ارائۀ اطلاعات پیرامون محصول یا خدمات متقاضیان در انواع متنوع چاپ و منتشر می گردد. تبلیغات چاپی یکی از رایج ترین روش های بهبود کسب و کارهاست و از یک منظر، شاید بتوان گفت، عمدۀ کار چاپخانه ها فعالیت در زمینۀ تبلیغات چاپی است. هر کدام از خدمات چاپی، از کارت ویزیت گرفته تا کاتالوگ و بروشور و پوستر و تراکت و جز آن، در واقع با در نظر داشتن تبلیغِ خدمت و یا کالای مخاطب و یا دادن اطلاعاتی دربارۀ آن ها می باشد. کیست که نداند رونق کسب و کار و در انحصار گرفتن بازار تجاری، تنها با تبلیغات میسر است، منتها به شرط اینکه مؤثر و حرفه ای طراحی و چاپ شده باشد.

مزایای تبلیغات چاپی

تبلیغات چاپی، عمل چاپ و نشر تبلیغات شماست که توسط طراحان گرافیک صورت گرفته، در چاپخانۀ معتبر چاپ شده و آیتم های متنوعی را شامل می شود. بسته به نوع تقاضا شما می توانید از مزایای تبلیغات چاپی در انوع سفارشات چاپی از قبیل کارت ویزیت، فلایر، چاپ سربرگ، پاکت های نامه، چاپ کاتالوگ، چاپ بروشور، تراکت و پوسترهای تبلیغاتی بهره‌مند گردید. تبلیغات چاپی مزایای زیادی دارد که به این موارد می توان اشاره کرد: دسترسی آسان متقاضیان به اطلاعات کالا یا خدمات شما، دادن امکان گزینش درست و قیاس با دیگر محصولات به مشتری، حذف واسطه ها و امکان برقراری ارتباط مستقیم با مشتری، صرف زمان کوتاه تر برای جذب مشتری، امکان انتقال و حمل آسان تبلیغات چاپی، افزایش تقاضا و فروش مستقیم محصولات.

printing services 2

کارکرد انواع تبلیغات چاپی

در تبلیغات چاپی شما باید کاربردهای مختلف آیتم ها را در نظر بگیرید. به همین منظور در این بخش اطلاعات جامعی پیرامون کارکرد هر کدام از انواع تبلیغات چاپی به شما مخاطب گرامی عرضه می داریم تا اگر درصدد سفارش تبلیغات چاپی هستید، بتوانید گزینۀ مناسب را برای خود انتخاب نمایید. اگر شما دنبال معرفی شغل و خدمت خود هستید و گسترۀ تبلیغ خود را در هر مکانی که قرار می گیرید، می بینید (به طور مثال در مراسم گوناگون، هنگام استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی و ...) کارت ویزیت بهترین و مختصر ترین روش مؤثر تبلیغ برای شماست. شما می توانید خیلی راحت کارت ویزیت خودتان را از جیبتان در آورید و به هر کسی که تمایل دارید، بدهید. تبلیغات چاپی می تواند به صورت کاتالوگ یا بروشور تهیه شود. با وجود اینکه کاتالوگ و بروشور از هم متمایز هستند و کارکردهای متفاوتی هم دارند، اغلب گمان می رود که این دو یک چیز‌اند.

تبلیغات چاپی در قالب کاتالوگ

تبلیغات چاپی در زمینۀ چاپ کاتالوگ و بروشور، به حیطۀ کاری شما بستگی دارد. چاپ کاتالوگ، معمولاً برای معرفی کالا و محصول طراحی می شود، اما کاتالوگ ها به منظور آگاهیِ نوعی واسطه یا رابط بین تولید کننده و مصرف کننده چاپ و منتشر می شوند. فروشگاه ها و کسانی که به طور عمده محصولات شما را خریداری کرده و سپس به دست مصرف کننده می رسانند، هدف طراحی و چاپ کاتالوگ ها می باشند. بنابراین کاتالوگ اطلاعات مربوط به محصول یا خدمات یک کمپانی است که برای توزیع کننده تهیه می شود. چاپ کاتالوگ به طور کلی هزینه‌برتر از بروشور است. و تیراژ محدود تری دارد. برای چاپ کاتالوگ ها از کاغذهای ضخیم استفاده می شود و سایز و تعداد با توجه به نیاز و پسند مخاطب می تواند متغیر باشد.

تبلیغات چاپی در قالب بروشور

تبلیغات چاپی در نوع بروشور، مستقیماً مصرف کننده را مد نظر دارد. بروشورها هم مانند کاتالوگ ها حاوی اطلاعات محصولات یا خدمات شما هستند، با این تفاوت که به منظور معرفی کالا به متقاضی طراحی و چاپ می شوند. به همین دلیل اطلاعات با جزئیات بیشتری در بروشور درج می گردد. فرض کنید شما می خواهید محصولات آرایشی و بهداشتی خود را تبلیغ کنید، به وسیلۀ بروشور می توانید تمامی اطلاعات محصول، از قبیل کمپانی سازنده، ترکیبات، موارد مصرف و ... را به مخاطب خود انتقال دهید. بروشور هم به راحتی در دسترس مشتریان قرار می گیرد و مشتری با آگاهی راحت و آسان، تصمیم به خرید کالا از شما می گیرد. چاپ بروشورها ارزان تر از کاتالوگ در می آید و به دلیل گستردگی طیف مخاطبش، در تیراژ بالایی منتشر می گردد. اندازه و گرم کاغذ در چاپ بروشور متناسب با نیاز و پسند سفارش دهنده است، اما در مقایسه با کاتالوگ، از کاغذهای نازک تری برای چاپ استفاده می شود.

printing services 4

تبلیغات چاپی در قالب پوستر و تراکت

تبلیغات چاپی ابعاد و دامنۀ وسیع تری را هم در بر می گیرد. چاپ پوستر یکی از این موارد است. پوستر با هدف اطلاع رسانی رویدادی خاص در محدودۀ زمانی و مکانی معین طراحی و چاپ می شود. مخاطب پوسترها عموم مردم هستند. البته در پاره ای موارد که پوستر حاوی اطلاعات موضوعی باشد، به عنوان مثال یک همایش علمی، مخاطب خاص خود را دارد. محیط های پر تردد برای نصب پوسترها یا تراکت ها مناسب هستند. برای اعلام فوری خبر و اطلاعات، نوع چاپی فلایر و چاپ تراکت پیشنهاد می شود. در کنار همۀ این آیتم ها، ست اداری هم جزو تبلیغات چاپی قرار می گیرد با موارد مصرف خاص خودش.

ایده پردازی و هدف در تبلیغات

تبلیغات چاپی با طرح یک ایده و در نظر داشتن یک هدف پایه ریزی می شوند. این بدین معنی است که برای طراحی تبلیغات چاپی، پیام کارفرما باید به نحوی خلاقانه و مستقیم به مخاطبش منتقل شود. درعین حال پیام باید کوتاه و مختصر باشد. گاه انتقال پیام کارفرما با طرح و چاپ تصاویر و اشکال گویا همراه می گردد. مجموع این عوامل به ریز جزئیاتی بستگی دارد که شما در اختیار چاپخانه قرار می دهید و همچنین تبیین واضح سلیقه و خواسته تان دربارۀ چاپ. پس از آن دیگر مهارت و تخصص طراحان و پروسۀ چاپ در چاپخانه، عامل تعیین کننده است. تبلیغات چاپی با ویژگی های منحصر به فرد، از ماندگاری و دوام بالایی نیز برخوردارند و این امر بدین معنی است که شما یکبار هزینه می کنید و در عوض برای مدتی طولانی در انظار عموم قرار می گیرید و به این ترتیب از اکنون تا آینده ای طولانی برای کسب و کار خویش بازار خواهید داشت.