طراحی ساک دستی چاپخانه نقش هنر

نقش جهان

یکی از ابزارهای تبلیغاتی تاثیر گذار به منظور تبلیغات و بازاریابی، طراحی ساک دستی می باشد. امروزه طراحی ساک دستی به علت حمل و جابجایی راحت محصولات، از شیوه های کاربردی و مؤثر در دنیای تبلیغات به شمار می رود. عنصر تبلیغات امروزه در حیطه کسب و کار نقش انکار ناپذیری را ایفا می کند.

طراحی ساک دستی

یکی از ابزارهای تبلیغاتی تاثیر گذار به منظور تبلیغات و بازاریابی، طراحی ساک دستی می باشد. امروزه طراحی ساک دستی به علت حمل و جابجایی راحت محصولات، از شیوه های کاربردی و مؤثر در دنیای تبلیغات به شمار می رود. عنصر تبلیغات امروزه در حیطه کسب و کار نقش انکار ناپذیری را ایفا می کند. به دلیل رقابتی شدن و تنوع بالای محصولات، هر کسب و کاری برای رساندن پیام تبلیغاتی و جلب نظر مشتری، نیاز به تبلیغات مفید و کاربردی در این زمینه دارد. بر همین اساس یکی از راه های کسب اعتبار و دیده شدن، طراحی ساک دستی می باشد. این روش تبلیغاتی علاوه بر مقرون به صرفه بودن و سادگی، بازخورد درخور توجهی را با خود به همراه دارد. در عصر حاضر، بهره مندی از ساک دستی در معرفی هویت و ماهیت کسب و کار بسیار حایز اهمیت می باشد. همچنین از ابعاد و جنبه های مفید و مناسب تبلیغاتی نیز برخوردار است.

طراحی ساک دستی حرفه ای و دارای کیفیت، ضمن تحقق بخشیدن به عنصر مهم مشتری مداری، همانند شناسنامه کاری برای کالا یا محصول مورد نظر عمل می کند. چاپ ساک دستی در دنیای تبلیغات و به منظور منتقل کردن پیام مورد نظر به مخاطب بسیار راهگشا و کاربردی می باشد. همچنین به دلیل انعطاف پذیری این محصول، در برآورده کردن نیازهای مشتری از اهمیت ویژه ای برخوردار است. طراحی ساک دستی در حوزه کسب و کار به دلیل مزیت ارزان و خلاقانه بودن، از استقبال و توجه قابل توجهی برخوردار می باشد. این سبک از تبلیغات به دلیل بازخورد بالایی که در عرصه تبلیغات با خود به دنبال دارد، خیلی سریع در سطح جهانی فراگیر شده و مورد استفاده فراوان قرار گرفته است. یکی از محصولات تبلیغاتی که علاوه بر مصرف گسترده، از آن به عنوان هدیه تبلیغاتی نیز مورد استفاده قرار می گیرد، ساک دستی می باشد. همچنین به عنوان بسته بندی محصولات نیز از آن بهره برده می شود. ساک دستی تبلیغاتی ضمن آگاهی دادن به مخاطبان در مورد محصول، در معرفی و شناساندن برند تبلیغاتی نیز دارای اهمیت می باشد. با ارایه ساک دستی تبلیغاتی به مشتریان خود، می توان علاوه بر هدیه به آنها، از جنبه های مثبت تبلیغاتی این محصول نیز برخوردار شد.

مزیت ها و کاربردهای طراحی ساک دستی

طراحی ساک دستی در زمینه بهره گیری از تبلیغات زود بازده بسیار مورد توجه قرار می گیرد. ساک دستی برای جابجایی و حمل محصولات با ارزش نظیر جواهر، طلا و زیور آلات گزینه مطلوب و مفیدی می باشد. همچنین برای حمل کالاهایی مانند لوازم بهداشتی، عینک، هدایای تبلیغاتی و ساعت کاربرد گسترده ای دارد. طراحی ساک دستی در دو نوع ساک دستی کاغذی و پارچه ای موجود است. اغلب مردم همواره ساک دستی کاغذی را در شکل ها و طرح های مختلف و در شرایط متفاوت مورد استفاده قرار می دهند. متداول ترین شیوه استفاده از نمونه ساک کاغذی در فروشگاه ها به منظور حمل و نقل وسایل و لوازم مربوط به این حیطه استفاده می گردد. ساک دستی کاغذی امروزه تمام ابعاد زندگی انسان را در برگرفته و استفاده از آن بسیار فراگیر شده است. به منظور بسته بندی هدیه های تبلیغاتی مانند کتاب های با ارزش و نفیس، لوح های تقدیر، سالنامه و تقویم می توان از ساک دستی نهایت استفاده را برد. ساک دستی کاغذی در دو مدل ساک دستی کرافت و مقوایی وجود دارد. ساک دستی کرافت از نظر زیبایی و جلوه دار بودن همواره از طرفدارانی برخوردار می باشد و از دوام نسبتا مناسبی نیز بهره می برد. این محصولات در اغلب موارد به رنگ قهوه ای بوده و ابزار مناسب و مطلوبی برای جنبه های تبلیغاتی به شمار می رود. همچنین برای بسته بندی و حمل مواد غذایی، رستوران ها، فست فودها و نانوایی های صنعتی کاربرد و استفاده گسترده ای دارد.

طراحی ساک دستی پارچه ای

طراحی ساک دستی پارچه ای به دلیل سازگاری با محیط زیست امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته است. در ساختار این نمونه ساک دستی، الیاف هایی بکار برده شده که به راحتی قابلیت بازیافت شدن را دارند. ساک دستی پارچه ای نیز برای حمل و جابجایی محصولات و بسته بندی کالا مورد استفاده قرار می گیرد. ساک دستی پارچه ای سوزنی، برزنتی و کتان، نمونه های مختلف ساک پارچه ای محسوب می گردند. به دلیل مرغوبیت و دوام بالای ساک دستی سوزنی، آن را به یکی از بهترین و با دوام ترین نمونه های ساک دستی پارچه ای تبدیل کرده است. در ساختار این نمونه از پارچه های بافتینه که بسیار معتبر و دارای استحکام بالا بوده، بهره برده شده است. این محصول علاوه بر مقاومت در برابر کشش و پارگی، از قیمت مقرون به صرفه و مناسب نیز برخوردار می باشد. از شاخصه های بارز این نمونه ساک دستی پارچه ای می توان به سازگاری با محیط زیست، دوام مفید و مناسب، دارای قدرت جذب بالا، نرم بودن، قابل شستشو بودن و دارای عمر طولانی را ذکر نمود. ساک دستی برزنتی به دلیل ویژگی ضد آب بودن، بهترین گزینه برای استفاده در شرایط جوی نامساعد و نامطلوب می باشد. همچنین برای حمل لوازم بهداشتی و داروهای مختلف بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

مراحل تولید و طراحی ساک دستی

طراحی ساک دستی مانند اغلب محصولات چاپی با طراحی کار خود را آغاز می نماید. در مرحله بعد پس از تایید طرح چاپی به وسیله مشتری، به لیتوگرافی ارسال می شود. پس از تهیه زینک از طرح مورد نظر برای انجام فرآیند چاپ به چاپخانه فرستاده می گردد. در این مرحله طرح مد نظر بر روی کاغذ انتخاب شده چاپ می شود. پس از اتمام کار فرآیند چاپ، برای حفظ دوام و زیبایی طرح، بر روی آن متناسب با سلیقه مشتری سلفون مات یا براق کشیده می شود. به طور معمول مرحله سلفون کشی با استفاده از حرارت و فشار انجام می پذیرد. پس از طی این مراحل، بر روی دستگاه لتر پرس، قالب مد نظر ساک دستی قرار می گیرد. در ادامه نوبت به مرحله تیغ زنی و خط تا می رسد. پس از اتمام این مراحل برای ساخت و طراحی ساک دستی، وارد کارگاه ساخت این محصول شده و پس از طی نمودن فرآیند ساخت در آخرین مرحله بر روی ساک دستی مورد نظر بند قرار داده می شود. با قرار گرفتن بند بر روی ساک دستی کار ساخت و تولید این محصول نیز پایان می یابد. چاپ ساک دستی کاغذی به وسیله دستگاه افست انجام می شود. همچنین برای چاپ ساک دستی پارچه ای معمولا از روش سیلک اسکرین استفاده می گردد.