طراحی کارت تبریک و پستال چاپخانه نقش هنر

نقش جهان

یکی از ابزار های ماندگار، خاص و ویژه که برای مدت ها در ذهن مخاطب باقی می ماند، طراحی کارت تبریک و پستال است. طراحی کارت تبریک و پستال علاوه بر مقرون به صرفه بودن، برای مدت زمان طولانی بر روی مخاطب تاثیر می گذارد. در حیطه کسب و کار، ارسال هدیه به عنوان کارت تبریک و پستال ضمن ارزش قائل شدن برای مشتری، زمینه ساز ایجاد عنصر وفاداری در او می شود.

طراحی کارت تبریک و پستال

یکی از ابزار های ماندگار، خاص و ویژه که برای مدت ها در ذهن مخاطب باقی می ماند، طراحی کارت تبریک و پستال است. طراحی کارت تبریک و پستال علاوه بر مقرون به صرفه بودن، برای مدت زمان طولانی بر روی مخاطب تاثیر می گذارد. در حیطه کسب و کار، ارسال هدیه به عنوان کارت تبریک و پستال ضمن ارزش قائل شدن برای مشتری، زمینه ساز ایجاد عنصر وفاداری در او می شود. طراحی کارت تبریک و پستال اختصاصی یکی از عوامل موثر و تاثیر گذار در بهبود نگرش و طرز فکر افراد نسبت به موضوع متناسب با آن می شود. با چاپ کارت تبریک و پستال با صرف هزینه ای اندک می‌ توان در ذهن مشتری اثرات قابل توجهی برجای گذاشت.

طراحی کارت تبریک و پستال یکی از سنت های دیرینه کسب و کارهای مختلف در زمان فرا رسیدن سال نو یا فصل تعطیلات می باشد. با استفاده از این ابزار علاوه بر ایجاد تعامل مناسب با مخاطب، در بهبود و رشد کسب و کار نیز می تواند موثر و تاثیر گذار باشد. به منظور ماندگاری بیشتر در ذهن مشتری و مخاطب، ارزش احترام قائل شدن برای مخاطب، اطلاع رسانی و رسمیت یافتن مراسم، می توان اقدام به چاپ کارت تبریک و پستال نمود. همچنین چاپ کارت پستال بیانگر نخستین تصویر از ماهیت کسب و کار می باشد. بر همین اساس طراحی جذاب و درخور توجه این ابزار می تواند ضمن انتقال پیام بازاریابی، به بهبود و ارتقای روابط کاری و دوستانه منجر شود. یکی از روش های بیان احساسات صمیمانه و ابراز محبت به مشتری و مخاطب، چاپ کارت تبریک می باشد. برخورداری از این روش ضمن ایجاد دوستی میان دو مجموعه، افزایش احساس وفاداری و سطح همکاری را با خود به همراه دارد. طراحی کارت تبریک و پستال به شیوه منحصر به فرد و خلاقانه، در حرفه ای و جذاب نمودن این محصول نقش بسزایی را ایفا می کند.

موضوعات مورد استفاده در طراحی کارت تبریک و پستال

در طراحی کارت تبریک و پستال، موضوعات مختلف و گوناگون را می توان مورد استفاده قرار داد. برخی از این کارت ها اختصاص به تبریک ازدواج، تولد و سایر کارت ‌های متناسب با سالگرد دارد. برای مضامین، مناسبت ها و رویدادهای مقدس مانند اعیاد و رویدادهای مذهبی، فرا رسیدن سال نو و تبریک این سال نیز می توان نهایت استفاده را از این محصول برد. یکی دیگر از موضوعاتی که در طراحی کارت پستال مد نظر قرار می ‌گیرد، موضوعات مربوط به فارغ التحصیلی، تولد نوزاد و رخدادهای از این قبیل می باشد. برای ابراز همدردی نظیر آگهی تسلیت، عزاداری و آرزوی بهبودی نیز کارت پستال ها کاربرد دارند. همچنین برای بیان مواردی مانند عشق، دوستی، تشکر، اهمیت دادن به شخص خاص و عذرخواهی نیز می توان این ابزارها را مورد استفاده قرار داد.

نکات مفید و تاثیر گذار در طراحی کارت تبریک و پستال

برای منحصر به فرد نمودن طراحی کارت تبریک و پستال، رعایت اصول و نکاتی در این زمینه تاثیر گذار می باشد. طراحی کارت های تبریک با اعمال روش های نوآورانه و خلاق می ‌تواند با استفاده از جلوه های بصری جذاب، سبب بروز و ایجاد ارتباط احساسی میان دریافت کننده و ارسال کننده آن شود. همچنین استفاده از طرحی زیبا و خاص می تواند تاثیرگذاری و جذابیت آن را دوچندان کند. یکی از اصول مهم در زمینه طراحی کارت تبریک و پستال، بهره گیری از تم بصری مناسب برای انجام این امر می باشد. اگر ظاهر کارت مورد نظر قدیمی و بدون رعایت اصول مناسب طراحی شود، ممکن است به خوبی نتواند حس و حال موضوع کارت را به مخاطب انتقال دهد. بر همین اساس استفاده از تم بصری متناسب با سلیقه مخاطب و همینطور موضوع مناسبت بسیار حائز اهمیت است. استفاده از تم رنگی متناسب با رویداد در نظر گرفته شده، جذابیت طرح را بیش از پیش می کند. یکی از ویژگی های بارز، شاخص و تاثیر گذار در زمینه طراحی کارت دعوت و پستال بهره گیری از فونت های جذاب و زیبا می باشد. استفاده از گزینه های پرکاربرد مانند براش، دست نوشته و اسکریپت در کنار بکارگیری متن محدود، در جذاب تر کردن ماهیت کار بسیار تاثیرگذار است. همچنین ایجاد تعادل بین عناصر متن نیز نباید از نظر دور بماند. می توان از فونت های خاص برای قسمت های مهم موجود در متن نهایت استفاده را برد یا نام مخاطب را خاص و ویژه تر به تصویر کشید. برای تاثیرگذاری کارت باید محتوای مناسب با موضوع آن را جمع آوری نمود. ارائه اطلاعات مهم و اساسی به مخاطب یکی از فاکتورهای شاخص طراحی یک کارت خوب می باشد. استفاده از فونت های جذاب، زیبا و متناسب با شخصیت مخاطب می تواند به عنوان عنصر و فاکتور غیر منتظره در طراحی بکار گرفته شود. استفاده از رنگ های متنوع و جذاب می تواند باعث اثر گذاری بهتر و مطلوب طرح به شمار رود. برای متمایز ساختن کارت تبریک می توان از عناصری مانند چرم، پوشش یو وی و فویل نیز بهره برد. ایجاد هماهنگی و توازن بین بخش های مختلف کارت نیز باید مد نظر قرار گیرد. اگر برای کارت پاکتی هم طراحی شود، باید بتواند به مخاطب همان احساس موجود در کارت را انتقال دهد. سرانجام برای چاپ طرح مورد نظر باید آن را بر روی کاغذ های با کیفیت و دارای وزن مناسب به چاپ رساند. در طراحی کارت تبریک و پستال، انجام این فرایند علاوه بر بخشیدن ظاهر مناسب به طرح، نتیجه کار را به صورت زیبا و حرفه ای جلوه می دهد.

مزایای طراحی کارت تبریک و پستال

طراحی کارت تبریک و پستال، به عنوان محصول فرهنگی در معرفی جذابیت ها و زیبایی های کشور های مختلف نقش بسزایی را ایفا می نماید. قابلیت قاصد گونه این ابزار همواره مورد توجه بوده است. برای توسعه و گسترش صنعت گردشگری، کارت پستال از قابلیت و توانایی بسیار بالایی برخوردار می باشد. کارت تبریک و پستال می تواند دیدنی ها و زیبایی های طبیعی، جاذبه های گردشگری، فرهنگ، معماری، هنر و آداب و رسوم جوامع مختلف بشری را به بهترین شکل در معرض نمایش قرار دهد. کارت پستال به عنوان یک محصول قدرتمند، مقرون به صرفه و خاص در ارتقای ارتباط و تعامل میان اشخاص، نقش بارز و شاخصی را بر عهده دارد. همچنین به عنوان یکی از ابزارهای فرهنگی، قابلیت پاسخگویی نیازهای موسسات و شرکت ها در مواجهه با مشتریان خود را دارد. این محصول در اغلب موارد به شیوه غیر حضوری در اختیار فرد مورد نظر قرار گرفته و به عنوان یادگاری یا یادبود مراسم و مناسبتی برای او اختصاص می یابد.