طراحی کارت ویزیت چاپخانه نقش هنر

نقش جهان

طراحی کارت ویزیت برای هر فرد یا سازمانی می تواند تا حد زیادی نشان دهنده شخصیت اجتماعی و جایگاه آن باشد و به همین دلیل برای چاپ آن باید از کمک مشاوران و طراحان قدرتمند در این صنعت بهره برد. علاوه بر استفاده از طرح های منحصر به فرد، انتخاب نوع کاغذ برای چاپ و طراحی کارت ویزیت نیز بسیار مهم تلقی می گردد.

چاپ و طراحی کارت ویزیت با تکیه بر استفاده از کاغذ لمینت

طراحی کارت ویزیت برای هر فرد یا سازمانی می تواند تا حد زیادی نشان دهنده شخصیت اجتماعی و جایگاه آن باشد و به همین دلیل برای چاپ آن باید از کمک مشاوران و طراحان قدرتمند در این صنعت بهره برد. چاپ و طراحی کارت ویزیت به شکل های مختلفی انجام می شوند. علاوه بر استفاده از طرح های منحصر به فرد و خاص که همراه با برش های ویژه جلوه ای خاص به کارت ویزیت شما می بخشند انتخاب نوع کاغذ برای چاپ و طراحی کارت ویزیت نیز بسیار مهم تلقی می گردد. کاغذ های مختلفی برای چاپ و طراحی کارت ویزیت استفاده می شوند. کاغذ هایی مانند سلفون، کتان، لمینت، پی وی سی، آهنربایی و ...در این دسته قرار می گیرند اما امروزه علاوه بر این کاغذ های از انواع چوب، پلاستیک، چرم و بسیاری مواد اولیه دیگر نیز برای طراحی کارت ویزیت استفاده می شود. در ادامه قصد داریم تا ویژگی های کارت های ویزیت لمینت را مورد بررسی قرار دهیم. استفاده از کاغذ لمینت برای طراحی کارت ویزیت یکی از پر کاربرد ترین انتخاب ها به شمار می آید.

استفاده از کاغذ لمینت برای طراحی کارت ویزیت با انواع چاپ و برش

همان طور که اشاره شد محبوبیت طراحی کارت ویزیت با استفاده از کاغذ لمینت موجب شده تا مدل های مختلفی از این نوع کارت های ویزیت ایجاد شود که تنوع در این زمینه کار افراد را برای طراحی کارت ویزیت و انتخاب نوع کاغذ لمینت اندکی دشوار نموده است.

طراحی کارت ویزیت و چاپ آن با استفاده از لمینت مات و براق

همه ما با انواع کارت ها بانکی آشنا هستیم. کارت هایی ضخیم و مستحکم که دارای لبه های گردی هستند. کارت های لمینت از لحاظ کیفیت و عملکرد مشابه این کارت ها هستند. می توان در پس از طراحی کارت ویزیت و هنگامی که چاپ انجام شد بر روی کارت های لمینت از انواع روکش مات و براق استفاده نمود. این موضوع کاملا بستگی به سلیقه افراد و نوع طراحی کارت ویزیت دارد. کاغذ اصلی در این نوع از کارت ویزیت کاغذ های گلاسه با گرماژ بالا هستند که با استفاده از لمینت مات یا براق پوشش داده می شوند. وجود لمینت براق بر روی کارت سبب می شود تا رنگ هایی که در طراحی کارت ویزیت مورد استفاده قرار گرفته است با جلوه بیشتری به نمایش گذاشته شود. وجود لمینت براق یا مات بر روی کارت های ویزیت سبب مقاومت کارت در برابر شکستگی و پاره شدن می شود. یکی دیگر از ویژگی های طراحی کارت ویزیت با جنس لمینت براق یا مات دور گرد بودن آن ها می باشد. وجه تمایز در کارت های لمینت براق و مات در این است که در صورت استفاده از لمینت مات برای طراحی کارت ویزیت نتیجه کار سنگین تر و شیک تر خواهد بود.

طراحی کارت ویزیت و چاپ آن با استفاده از لمینت مات و براق مربعی

در طراحی کارت ویزیت مانند هر حوزه ای، گاهی اوقات سنت شکنی و خروج از قالب های معمول و مرسوم می تواند نتایج ارزنده ای به همراه داشته باشد. یکی از این قالب های خاص کارت ویزیت های لمینت براق و مات به شکل مربعی هستند. از لحاظ کیفیت کاغذ و نوع چاپ این نوع کارت های ویزیت تفاوتی با توضیحات قبل ندارند اما آن چه این گروه را متفاوت می کند برش مربعی آن است. شکلی که تا حد زیادی متفاوت از کارت های ویزیت معمولی به شما می رود. در تمام کسب و کار ها به ویژه کسب و کار های نوین استفاده از طراحی کارت ویزیت به صورت لمینت مربعی می تواند اثرات مثبتی داشته باشد. در این حالت نیز گوشه های کارت به صورت گرد برش داده می شود.

طراحی کارت ویزیت و چاپ آن با استفاده از لمینت مات و براق ویزیتی

همان طور که اشاره شد تنوع انواع طراحی کارت ویزیت با استفاده از لمینت مات و براق بسیار زیاد بوده و هر کدام دارای ویژگی های طراحی و برش خاصی هستند. یکی دیگر از انواع کارت ویزیت از جنس لمینت نوع ویزیتی آن است. طراحی کارت ویزیت ویزیتی به گونه ای انجام می شود که از لحاظ اندازه با کارت ها معمول تفاوت هایی دارند. به همین جهت این کارت ها ویزیتی می نامند. این نوع از طراحی کارت ویزیت را می توان به همراه روش های برجسته سازی یا طلاکوب همراه نمود و طرحی منحصر به فرد ایجاد کرد.

طراحی کارت ویزیت و چاپ آن با استفاده از لمینت مات و براق طلاکوب

طلاکوب کردن در طراحی کارت ویزیت یکی از روش هایی است که می تواند کارتی شیک و خاص برای شما ایجاد نماید. کارتی که نمایان گر شخصیت کاری شما باشد و جلوه ای جذاب به آن ببخشد. برای طلاکوب کردن کارت های لمینت مات و براق تنها بخش از کار انتخاب و عملیات طلاکوب کردن روی آن انجام می شود. این بخش می تواند لوگوی شرکت یا نام و عنوان شغلی فرد باشد. موضوعی که در طراحی کارت ویزیت باید مد نظر قرار گرفته و در زمان چاپ طلاکوب گردد. در هر دو نوع کاغذ لمینت براق و مات می توان از عملیات طلاکوب کردن استفاده کرد که نتایج جذابی به ارمغان خواهد آورد.

طراحی کارت ویزیت و چاپ آن با استفاده از لمینت مات برجسته

برجسته سازی در طراحی کارت ویزیت لمینت معمولا در انواع لمینت مات مورد استفاده قرار می گیرد. در این نوع از کارت ویزیت نیز مانند انواع طلاکوب تنها بخشی از کارت برای برجسته شدن مورد نظر قرار می گیرد که این بخش می تواند لوگو یا عنوانی خاص بر روی کارت ویزیت باشد. طراحی کارت ویزیت برجسته جلوه ای خاص به طراحی شما خواهد بخشید به همین دلیل طرفداران فراوانی برای این نوع از کارت های ویزیت وجود دارند. لمینت برجسته را می توان به شکل مربعی و یا در ابعاد مختلف و به شکل ویزیتی چاپ نمود که هر کدام بسته به سلیقه افراد می توانند کارت های بسیار زیبایی را ایجاد نمایند. حتی می توان حالت برجسته و طلاکوب را با هم ترکیب نموده و کارت های لمینت برجسته طلاکوب ایجاد نمود.