چاپ انواع لیبل چاپخانه نقش هنر

نقش جهان

لیبل های پشت چسب دار بسته به نیاز و کاربرد آنها ممکن است خصوصیات و ویژگی های خاص خود را دارا باشند. در این قسمت به بررسی هر یک از این لیبل ها با توجه به کاربرد آنها می پردازیم.

در صورتی که قصد استفاده از لیبل برای چسابدن آن روی محصول خود را دارید و مقاومت آنها در برابر ضربه یا پاره شدن برای شما اهمیتی ندارد، می توانید از لیبل هایی با جنس کاغذ گلاسه با گرماژ پایین استفاده نمایید. همچنین در صورتی که می خواهید آدرس ارسال کننده یا گیرنده را روی پاکت یا جعبه ی پستی بچسبانید، این نوع لیبل می تواند برای کار شما مناسب باشد.

نوع دیگری از لیبل ها وجود دارد که به آن لیبل شیشه ای گفته می شود و معمولا از این لیبل ها جهت درج مشخصات محصول استفاده می شود. به عنوان مثال لیبل هایی که روی آب معدنی یا برخی دیگر از محصولات چسبانده می شوند، از این نوع لیبل هستند. همانطور که از نام این لیبل پیداست، زمینه ی این لیبل کاملا شفاف است و باید در نظر داشت که قرار است روی چه محصولی چسبانده شود تا محتوای روی لیبل کاملا خوانا باشد.

نوع دیگری از لیبل وجود دارد که به آن لیبل PVC گفته می شود. لیبل های PVC از نظر نوع جنس با لیبل های کاغذی و شیشه ای کاملا متفاوت هستند و چاپ روی این لیبل ها تنها توسط دستگاه های لیبل پرینتر صورت می پذیرد. لیبل هایی که روی مواد غذایی، آب میوه ها و ... چسبانده می شود، از این نوع هستند که بسته به نیاز کارفرما می تواند به صورت یک رو یا دو رو چاپ شوند. برای به صرفه بودن هزینه ی چاپ این نوع لیبل ها بهتر است مجموع ابعاد لیبل های درخواستی کمتر از 500 متر مربع نباشد.

در لیبل های گلاسه و شیشه ای می توان چاپ را به صورت افست در هر رنگ، ابعاد و با هر تیراژی انجام داد.اما همانطور گه در بالا اشاره شد، چاپ روی لیبل های PVC فقط از طریق لیبل پرینترهایی که از ریبون استفاده می نمایند، انجام می شود.

اگر لیبل برای معرفی یک کالا باشد باید تمام مشخصات آن کالا روی کاغذ لیبل چاپ شود و اگر برای تبلیغ یک شرکت مورد استفاده قرار گیرد، بهتر است لوگوی آن شرکت همراه با مشخصات تماس و ... روی آن چاپ شود. برای محافظت از چاپ و مقاوم تر شدن جنس لیبل می توان از روکش های سلفون مات یا براق روی لیبل ها استفاده کرد. در تمامی لیبل های ذکر شده هر نوع سایز و قالبی را می توان بدون هیج محدودیتی و با هر تیراژی به چاپ رساند.

جهت اطلاعات بیشتر در مورد انواع لیبل ها، قیمت آنها و اطلاع از بهترین لیبل برای محصولات یا تبلیغات شما، می توانید به صورت رایگان از کارشناسان چاپخانه نقش هنر مشاوره بگیرید.