چاپ تراکت و بروشور چاپخانه نقش هنر

نقش جهان

چاپ تراکت و برگه های تبلیغاتی

چاپ تراکت و برگه های تبلیغاتی، یکی از راه های بسیار مؤثر، سریع و آسان برای منتقل کردن پیام است. چاپ تراکت و برگه های تبلیغاتی، در کوتاه مدت و به شکل سریع باعث استقبال مخاطبان می شوند. تراکت یا آگهی، برگه های تبلیغاتی می باشند که صاحبان کسب و کار برای انتقال پیام خود آنها را چاپ و منتشر می کنند. تراکت های تبلیغاتی، به منظور جلب توجه مردم برای رویدادی خاص، خدمات یک شرکت و موسسه و معرفی محصولات آنها بکار برده می شود و در بردارنده پیامی به شکل ساده، برای منتقل کردن سریع و راحت است. چاپ تراکت و برگه های تبلیغاتی، ممکن است به وسیله شرکت ها، موسسات، سازمان های دولتی و غیر دولتی و افراد، با اهداف مختلفی مانند، تبلیغات تجاری برای فروش کالا یا خدمات یک سازمان، تبلیغ برای نمایش ها، کنسرت های موسیقی، استخدام شرکت ها یا حتی انتقال پیام سیاسی و اجتماعی مورد استفاده قرار گیرند. چاپ برگه های تبلیغاتی، شیوه تبلیغاتی است که به دلیل پخش مستقیم آن، پخش دست به دست، قرار گرفتن در صندوق پستی و چسباندن به دیوار، طیف گسترده ای از مخاطبان را تحت پوشش خود قرار می دهد. چاپ تراکت و برگه های تبلیغاتی، یکی از فاکتورهای تبلیغاتی به شمار می رود، که مورد توجه بسیاری از شرکت ها و موسسات قرار گرفته است. در این شیوه تبلیغاتی، صاحبان کسب و کار پیام مورد نظر خود را در کمترین زمان ممکن و با هزینه ای اندک، به مخاطبان خود منتقل می کنند.

نکات مهم در طراحی و چاپ تراکت و برگه های تبلیغاتی

در طراحی و چاپ تراکت و برگه های تبلیغاتی، باید به شیوه ای عمل شود، تا باعث ایجاد رغبت و تمایل در مخاطب برای خواندن آن گردد. بر همین اساس، بکار بردن فونت ها و تصاویر متناسب با موضوع تراکت بسیار تاثیر گذار است. در طراحی و چاپ تراکت باید از محتوای کوتاه و مفید استفاده شود. نکته حایز اهمیت در طراحی تراکت، مورد توجه و جلب نظر قرار گرفتن مخاطب است. محتوای برگه های تبلیغاتی، باید به صورت نکته ای و خلاصه بیان شود تا مخاطب از خواندن آن خسته نشود. هر چه فونت مطالب بزرگتر استفاده شود، بیشتر باعث جلب نظر بیننده می شود. در طراحی و چاپ تراکت و برگه های تبلیغاتی، بکارگیری رنگ های هم خانواده و ترکیب رنگ های مناسب نیز بسیار حایز اهمیت می باشد. استفاده از تصاویر زیبا و جذاب نیز، اثر بخشی چاپ تراکت را دو چندان می کند.

در چاپ تراکت و برگه تبلیغاتی، از عوامل بسیار تاثیر گذار، انتخاب و استفاده از کاغذ مناسب برای چاپ است. تراکت ها در انواع مختلفی مانند یک رو، دو رو، رنگی، سیاه و سفید چاپ می شوند، و متناسب با موضوع کار می توان از میان آنها، یکی را انتخاب نمود. جنس کاغذ مورد استفاده برای چاپ تراکت، کاغذ تحریر و گلاسه با گرماژ 80 تا 135 گرم می باشد. بسته به سلیقه و نظر می توان از کاغذ کتان، کرافت، الوان رنگی و کاغذ تحریر سفید نیز برای چاپ تراکت استفاده کرد. تراکت های رنگی نسبت به نوع سیاه و سفید آن، نیاز به دقت بیشتری هنگام چاپ دارند. به طور معمول تراکت های رنگی بیشتر مورد توجه واقع می شوند، به همین دلیل انتخاب ترکیب رنگ های اشتباه، تاثیر منفی زیادی در مخاطب می گذارد، که ممکن است بدون خواندن، آن را دور اندازد. برای طراحی مناسب این نمونه تراکت ها، بهتر است از رنگ های هم خانواده استفاده نشود. اندازه تراکت نیز متناسب با سلیقه و نوع کاربرد آن ممکن است، متفاوت باشد. چاپ تراکت با ابعاد A5 بسیار مورد توجه و پرطرفدار می باشد. چرا که این سایز به دلیل فضای مناسبی که در اختیار دارد، به خوبی می تواند پیام مورد نظر را به طور کامل به مخاطب منتقل سازد. این کاغذ در ابعاد 148 در 210 میلیمتر به چاپ می رسد، و شیوه مؤثر و مناسبی برای کمپین های بازاریابی، قراردادن درب منزل و فروش کالا در داخل نمایشگاه ها به شمار می رود. ممکن است برای افزایش دوام برگه های تبلیغاتی و زیبایی آنها از روکش نیز استفاده شود.

نکات مهم و کاربردی در چاپ تراکت و برگه های تبلیغاتی

در چاپ تراکت و برگه های تبلیغاتی، قراردادن اطلاعاتی نظیر عنوان، متن، اطلاعات تماس و تصاویر لازم و ضروری می باشد. انتخاب یک عنوان مناسب و مرتبط با کسب و کار، نیز بسیار تاثیر گذار است. بکار بردن یک عنوان ضعیف علاوه بر اثر منفی، جذابیت تراکت را نیز بسیار کاهش می دهد. در چاپ تراکت، باید از رنگ های جذاب و تصاویر با کیفیت، به منظور ایجاد تمرکز بصری بهره برد. متن تراکت نیز برای جلب توجه مخاطب اهمیت بسزایی دارد. قراردادن اطلاعات تماس مانند آدرس ایمیل و وب سایت، تلفن و آدرس نیز بسیار تاثیر گذار می باشد.

ویژگی و مزایای چاپ تراکت و برگه های تبلیغاتی

چاپ تراکت و برگه های تبلیغاتی، در کوتاه مدت و به شکل سریع باعث افزایش مخاطب می شود. همچنین یکی از ارزان ترین روش های تبلیغات، چاپ تراکت است. این برگه های تبلیغاتی، به راحتی و بی واسطه با مخاطب خود ارتباط برقرار می نماید. به راحتی قابلیت جابجایی دارد، و در فرصت های مناسب می توان آن را مطالعه و بررسی کرد. با چاپ تراکت قادر خواهیم بود در مورد هدف های مد نظر، با جزییات بیشتری پیام خود را به مخاطب منتقل کنیم. در جهت تبلیغات برای شرکت های بزرگ، موسسات و بنگاه های اقتصادی، روشی راحت و تاثیر گذار محسوب می شود. از مزایای مهم دیگر تراکت به، انتقال پیام های فروش و معرفی و ارایه محصول و خدمات جدید می توان اشاره کرد. اثرگذاری یک تراکت و برگه های تبلیغاتی به نحوه پخش و توزیع آن بستگی دارد.

چاپ تراکت و برگه های تبلیغاتی، یک ابزار تبلیغاتی پرطرفدار، ارزان و با عمری کوتاه است که به طور معمول با استفاده از بیان تصویری و نوشتاری، سعی در جلب توجه مخاطب دارد. تراکت و برگه های تبلیغاتی، جهت ابراز یک خبر یا آگاهی دادن از یک موضوع، در طی مدت زمان معلوم با شیوه مستقیم و بدون واسطه، اقدام به معرفی و ارایه محصول و خدمات، در جهت جلب نظر مخاطب می پردازند. خبر و آگهی چاپ شده در روی تراکت، نوید از یک تغییر مهم یا یک جهش بزرگ در فعالیت اقتصادی را ابراز می کند.

چاپ بروشور

چاپ بروشور به منظور معرفی کالا یا خدمات، مورد استفاده قرار می گیرد. چاپ بروشور یکی از ابزارهای مهم تبلیغاتی محسوب می شود که امکان گردآوری اطلاعاتی را به صاحبان کسب و کار در فضایی کوچک، در جهت توصیف محصولات و خدمات می دهد. به عبارتی، یکی از روش های مفید و کاربردی به منظور تقویت تجارت کوچک یا بزرگ، چاپ بروشور است. هدف از چاپ بروشور، دادن اطلاعات مهم و مفید در رابطه با یک کالا، خدمات و نحوه استفاده از محصول، به مشتری می باشد. یک مشتری پس از خواندن بروشور محصول، امکان استفاده از آن را دارد. چاپ بروشور چون جنبه تبلیغاتی با خود به همراه دارد، برای جلب توجه مشتری باید تلاش زیادی در طراحی آن شود.

نکات مهم در طراحی و چاپ بروشور

در طراحی و چاپ بروشور در قدم اول باید به تصاویر، بعد از آن به رئوس مطالب و در نهایت به جزییات توجه شود. به این ترتیب باید اطلاعات مهم را با کمک تصاویر و مطالب برجسته در جلو دید مشتری قرار داد. متن موجود در چاپ بروشور باید مختصر باشد، چرا که مخاطب در این مواقع تمایل بیشتری برای خواندن متن مورد نظر دارد. فونت های به کار رفته باید کاملا خوانا و مناسب با موضوع بروشور باشد. هم چنین در متن بروشور، استفاده بیش از سه نوع فونت لازم نیست. در چاپ بروشور به دلیل گذاشتن خط تا، نوشته ها و تصاویر باید نیم سانت از خط تا، فاصله داشته باشند. استفاده از عبارات ساده در طراحی بروشور باید لحاظ شود، زیرا در این صورت پیام به سهولت، به مخاطب انتقال داده می شود. انتخاب رنگ های مناسب هم یکی دیگر از مواردی است که باید به آن توجه ویژه صورت گیرد. وجود کادر در اطراف کار، امکان دارد منجر به عدم تقارن شود، بنابراین باید از قرار دادن حاشیه در طرح مورد نظر خودداری کرد.

در چاپ بروشور، کاغذ گلاسه، مرغوب ترین کاغذی است که می توان از آن استفاده کرد. برای انتخاب کاغذ چاپ، استفاده از کاغذهایی که دارای چگالی بالاتری هستند مناسب تر است. ضخامت کاغذ مورد استفاده که بر حسب گرم بر متر مربع اندازه گرفته می شود را چگالی می گویند. بر همین اساس استفاده از بروشورهایی که دارای کاغذ با ضخامت تری هستند، حرفه ای تر به نظر می آید. کاغذهای چاپ بروشور بر حسب گرم ارایه می شود، به عنوان نمونه برای چاپ بروشورهای ارزان از کاغذهای با گراماژ 120، 135و 150 و برای بروشورهای اختصاصی از کاغذهای با گراماژ 200، 250 و 300 استفاده می کنند. کاغذ گلاسه 135 گرم از کاغذهای پرکاربرد در این زمینه است. در بروشور نمی توان از روکش لمینت به دلیل وجود خط تا، استفاده کرد. برای افزایش زیبایی و دوام آن، استفاده از روکش سلفون مات یا براق، سلفون فانتزی چند رنگ شامل یو وی، ورنی، طلاکوب و نقره کوب، مناسب است.

در چاپ بروشور، سایز A4 متداول ترین سایز است که اندازه 7/29 در 21 سانتیمتر می شود. امکان دارد متناسب با سلیقه مشتری، از کاغذهای با سایز کوچک تر یا حتی بزرگ تر نیز استفاده شود. بروشور ها به صورت دو برگ (لت)، 3 برگ و یا بیشتر چاپ می شوند. این بروشورها دارای خط تا می باشند و تعداد برگ، تعداد صفحه های ایجاد شده به وسیله خط تا است. بر این اساس بروشور 2 لت دارای یک خط تا می باشد. بروشورهای 3 لت، پر طرفدار و دارای دو خط تا می باشند. اندازه و سایز برگ ها باید با همدیگر توازن و هماهنگی داشته باشد. بدین جهت اندازه کاغذ باید به صورت مساوی بین لت ها تقسیم شود. برای اینکه نوشته ها به درستی نشان داده شوند باید هر کدام از لت ها، از کناره ها و خط تا، 4 میلیمتر فاصله داشته باشند. بروشورهای تک برگ خط تا ندارند. چاپ بروشور به دو صورت دیجیتال و افست صورت می گیرد. چاپ دیجیتال کیفیت کمتری نسبت به افست دارد اما سرعت چاپ بالا است و در کمترین زمان انجام می شود. در افست، سرعت چاپ کمتر و زمان بیشتری نیاز است اما چاپ، با کیفیت و مقرون به صرفه صورت می گیرد. در این روش، نوشته و عکس مد نظر را روی یک استوانه گردان، بر می گردانند و با فشار استوانه ای دیگر بر روی کاغذ چاپ می کنند.

در چاپ بروشور، بروشور می تواند شامل اطلاعات فرهنگی، هنری، صنعتی، تجاری، اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و حزبی باشد. در تنظیم آن باید موضوع، امکانات و کاربرد آن و مخاطب مورد توجه قرار گیرد. به دلیل اینکه اطلاعات عرضه شده در بروشورها مشروح، جامع و کلی می باشند با بررسی و مطالعه آن می توان متوجه عملکرد، روش ها، اهداف و سمت و سوی موضوع شد. بروشور رکن مهم و اساسی ارتباط با بازاریان، واسطه ها، مخاطبان و مشتریان آینده نگر است. بروشورها باعث ماندگاری محصول در ذهن مشتری می شوند و ارایه دهنده و نمایانگر محصولات و خدمات می باشند. ارتقای سازمان با بودجه کم و اندک، هدف نهایی از چاپ بروشور محسوب می شود. استفاده از آن در زمینه برندینگ، بسیار کم هزینه تر از دیگر روش ها می باشد و می تواند باعث پیشرفت فوق العاده ای در حوزه کسب و کار شود. همراه بردن بروشور توسط مخاطب، این امکان را به او می دهد که جهت انتقال پیام نسبت به دیگر محصولات تبلیغی، زمان بیشتری را در اختیار داشته باشد. از بروشور می توان به عنوان مجله ای کوچک شامل تعداد اندکی صفحه که دربردارنده تصاویر و اطلاعات معرفی محصولات است، نام برد. ممکن است برخی افراد تفاوتی بین بروشور و کاتالوگ قائل نشوند، اما بین کاتالوگ و بروشور تفاوت هایی وجود دارد. بروشور یک سند کوتاه و چاپ شده شامل مواد توصیفی یا تبلیغاتی است، اما کاتالوگ سند یا کتابی است، که شامل محصولات، اسامی یا کتاب ها به شکل لیست بندی شده می باشد. هدف بروشور، توصیفی از شرکت، ارایه ویژگی های مهم و برجسته یک محصول یا در مورد یک رویداد خاص می باشد. هدف کاتالوگ توصیف مختصر، مفید و ارایه تصاویری از کلیه محصولات شرکت است. اطلاعات بروشور شامل یک پاراگراف تا بیان جزییات کامل است اما اطلاعات کاتالوگ بیان توضیحات مختصر و کم، در حد یک یا دو جمله می باشد. ساختار بروشور به شکل تا شو می باشد اما ساختار کاتالوگ به طور معمول صحافی شده است.

مشتریان گرامی می توانند جهت اطلاعات بیشتر در مورد چاپ بروشور و تراکت، طراحی تراکت و بروشور و همچنین اطلاع از تعرفه های مربوطه با واحد فروش چاپخانه نقش هنر تماس حاصل فرمایند.

تلفن واحد فروش: 700 900 66 - 021