چاپ ست اداری چاپخانه نقش هنر

نقش جهان

همانطور که می دانید ست های اداری شامل سربرگ، کاغذهای یادداشت، کارت ویزیت، پاکت CD و اقلام دیگری مانند خودکار، فلش، پاکت نامه و ... می باشند. معمولا شرکت ها در راستای برند سازی خود طراحی های یکسانی را برای این اقلام در نظر می گیرد و طبق همان اقدام به سفارش یک ست اداری زیبا می کند. نکته ای که باید در مورد ست های اداری به آن اشاره کرد این است که اقلام یک ست اداری می تواند به دلخواه و بسته به نیاز هر مجموعه انتخاب شود و هیچ الزامی در مورد تهیه ی تمامی اقلام وجود ندارد.

نکته ای که معمولا برای مجموعه ها سوال است، جنس اقلام ست های اداری می باشد در این مورد باید گفت هیچ لزومی در مورد یکسان بودن جنس اقلام وجود ندارد، به عنوان مثال در چاپ پاکت می توان از کاغذ گلاسه استفاده نمود و یا از کاغذ کتان یا تحریر که قالب آن نیز بسته به نیاز و نوع طراحی مجموعه می تواند به صورت افقی یا عمودی در نظر گرفته شود اما در چاپ سربرگ به دلیل نت برداری و نوشتن به صورت دستی بهتر است کاغذ مورد استفاده از جنس تحریر یا کتان باشد. کارت ویزیت درخواستی نیز بسته به نیاز مجموعه می تواند دارای هر نوع جنس کاغذ باشد. اما این موضوع را فراموش نکنید که ست های اداری باید دارای طراح های یکسانی باشند و رنگ های مورد استفاده نیز باید کاملا یکسان باشد. پیشنهاد می شود جهت آشنایی بیشتر با ست های اداری و نوع طراحی آنها نمونه های چاپ شده توسط چاپخانه نقش هنر را بررسی فرمایید. علاوه بر این نکات، ست های اداری بسته به نیاز کارفرما می توانند به صورت یک رو یا دو رو چاپ شوند. نکته ای که در مورد چاپ ست اداری به صورت دورو حائز اهمیت است، میزان رنگ استفاده شده در پشت طرح است. به عنوان مثال اگر رنگ مورد استفاده در پشت سربرگ یا پاکت نامه از یک حد مشخصی بیشتر باشد، ممکن است سایه آن بر روی سربگ یا پاکت مشخص شود و قطعا این موضوع باعث می شود از زیبایی کار کاسته شود. پیشنهاد می گردد جهت زیبایی بیشتر کار پشت اقلام ست های اداری را به صورت کم رنگ تری طراحی و چاپ نمایید و بهتر است برای چاپ آنها از کاغذهایی با ضخامت بیشتر استفاده نمایید. به عنوان مثال بهتر است برای چاپ پاکت نامه یا سربرگ از کاغذهای 100 یا 120 گرمی یا در صورتی که قصد استفاده از رنگ های روشن و چیغ دارید، حتی بیشتر از این وزن ها استفاده نمایید.

برای بهینه شدن زمان طراحی سربرگ و پاکت می توانید از قالب های استاندارد جهت طراحی آنها استفاده نمایید. علاوه بر این می توانید طراحی تمام اقلام ست اداری خود را به واحد طراحی جاپخانه نقش هنر بسپارید.

در چاپ و ساخت پاکت ها می توان از چسب برای بستن درب پاکت استفاده کرد این کار باعث می شود تا اگر سند یا مدرکی را بخواهید درون آن جایگذاری و ارسال نمایید، پاکت به صورت محرمانه به مقصد برسد و محتوای آن کاملا حفظ شود؛ این موضوع علاوه بر افزایش امنیت پاکت باعث افزایش زیبایی پاکت هم خواهد شد. در برخی از مواقع به جای چسب از قالب های پاکتی که دارای زیپ هستند استفاده می شود. با استفاده از این روش برای باز کردن پاکت نیازی به پاره کردن درب پاکت نیست و برای باز کردن پاکت بدون وارد آمدن آسیب به پاکت می توان درب آن را گشود در نظر داشته باشید برای این ساخت این نوع پاکت ها نیاز به ساخت قالب اختصاصی می باشد و هزینه آن نسبت به پاکت چسب دار به مراتب بالاتر است.

نوع دیگر قالب که برای ساخت و چاپ پاکت و سربرگ استفاده می شود، قالب نری و مادگی است. استفاده از این نوع قالب باعث می شود تا ست اداری شما نسبت به سایر ست های اداری دیگر متمایزتر به نظر برسد به عنوان مثال در بعضی از چاپ ها لوگوی شرکت به صورت نری و مادگی ساخته می شود با استفاده از این روش لوگوی چاپ شده از یک طرف برجسته و از طرف دیگر فرو رفته خواهد بود.

پیشنهاد می شود در چاپ و ساخت سربرگ های خود از چسب استفاده نکنید چراکه در صورتی که قصد داشته باشید محتوایی را روی سربرگ خود از طریق پرینتر چاپ نمایید، ممکن است چسب های استفاده شده به پرینتر شما آسیب بزنند.

نکته ی دیگری که اهمیت زیادی در چاپ ست اداری دارد، نوع، سایز و کاربرد کارت ویزیت در ست های اداری می باشد. کارت ویزیت ها نیز مانند سربرگ و پاکت، ممکن است به صورت یک رو یا دو رو چاپ شوند. علاوه بر این، سایز استاندارد کارت ویزیت ها معمولا 4.8x8.5، 5.5x8.5 و 5x9 سانتی متر می باشد البته سایزهای دیگری نیز برای چاپ کارت ویزیت وجود دارد که از این سایز ها نیز می توان استفاده کرد اما شاید کاربرد آنها نسبت به سایزهای استاندارد کمتر باشد. جنس کارت ویزیت ها نیز می تواند متفاوت باشد. به عنوان مثال برای چاپ کارت ویزیت خود می توانید از کاغذهای کلاسه، کتان، متلایز، کارتی و با استفاهده از روکش هایی همچون لمینت مات یا براق، سلفون مات یا برق، مخملی یا کارت های طلاکوب یا نقره کوب، کارت های ضخیم مانند پلاس و تریپل که به صورت کاملا انحصاری در کشور تنها توسط چاپخانه ی نقش هنر انجام می شود، استفاده نمایید. جنس کاغد مورد استفاده، روکش مصرفی و نوع کارت ویزیت بسته به نیاز مشتری متفاوت خواهد بود و هزینه ی آن نیز با توجه به اقلام مصرفی جهت چاپ و ساخت کارت ویزیت محاسبه خواهد شد.

جهت چاپ ست های اداری که به صورت کامل در بالا شرح داده شد، می توانید از روش چاپ افست استفاده نمایید و در نظر داشته باشید که کمترین تعداد جهت چاپ این ست اداری 500 عدد می باشد.