چاپ فولدر چاپخانه نقش هنر

نقش جهان

فولدرها معمولا به دفعات زیادی توسط کارکنان یک شرکت جهت حمل اوراق اداری، تراکت، لیست قیمت و هدایای تبلیغاتی مورد استفاده قرار می گیرند و به همین منظور چاپ و ساخت فولدر یکی از ضرورت های است که باید به آن توجه داشت. به دلیل چاپ فولدرها به صورت رنگی، بهترین نوع کاغذی که چاپخانه نقش هنر به شما پیشنهاد می کند، کاغذ گلاسه است. همانطور که در بالا اشاره شد به دلیل این که از فولدرها برای حمل اوراق اداری یا سایر اوراق تبلیغاتی استفاده می شود، ضخامت کاغذ بسیار پر اهمیت است. هرچه ضخامت کاغذ مورد استفاده بیشتر باشد علاوه بر این که محتوای داخل آن به خوبی محافظت می شوند، باعث افزایش ماندگاری فولدر نیز می شود. برای جلوگیری از تَرَک خوردن کاغذ گلاسه ی فولد نیز به شما پیشنهاد می کنیم تا حتما از یک رو روکش سلفون مات یا براق روی فولدر استفاده نمایید. چاپ فولدر نیز مانند سایر اوراق تبلیغاتی بسته به نیاز و بازار هدف مشتری، می تواند به صورت یک رو یا دو رو چاپ شود.

سایز فولدر ها باتوجه به سایز جیب در آنها در فرم های مختلفی بسته می شوند، به عنوان مثال در صورتی که جیب فولدر کوچک باشد در فرمی با گسترده ی 35x50 سانتی متر بسته بسته خواهد شد و اگر سایز جیب فولدر بزگ باشد باید در فرم هایی با گسترده ی 60x45 سانتی متر یا 50x70 سانتی متر بسته می شود. در نظر داشته باشید که هرچه سایز قالب فولدر بزگتر و دارای پیچیدگی خاصی باشد، به همان میزان هزینه چاپ و زمان ساخت آن افزایش خواهد یافت.

فولدرها نیز مانند سایر اقلام تبلیغاتی ممکن است دارای طرح و ویژگی خاصی باشند به عنوان مثال ممکن است برخی از فولدر ها به صورت افقی یا عمودی ساخته شوند و یا برخی از آنها برای تاثیرگذاری بیشتر روی مخاطب، به شیوه ی خاصی باز و بسته شود. قالب های استانداردی از فولدرها وجود دارد اما در صورتی که قصد طراحی و چاپ یک فولدر خاص را دارید قالب مخصوص به چاپ فولدر شما باید به صورت جداگانه ساخته شود. در چاپ فولدر حداقل تعدادی که به صورت افست چاپ می شود، 500 عدد است و تعداد حداکثری برای چاپ فولدر وجود ندارد اما جالب است بدانید که هرچه تعداد چاپ فولدر شما بیشتر باشد، قیمت واحد هر فولد برای شما کاهش خواهد یافت و چاپ فولدر شما مقرون به صرفه تر تمام خواهد شد.