چاپ و ساخت جعبه چاپخانه نقش هنر

نقش جهان

برخی از سازمان ها، شرکت ها و یا حتی بسیاری از مغازه ها جهت ارائه محصولات خود از جعبه استفاده می کنند. وجود جعبه برای محصولات علاوه بر افزایش اعتبار محصول باعث می شود تا محصول مورد نظر به راحتی حمل شده و از صدمات احتمالی در حین جا به جایی نیز جلوگیری می نماید. در همین راستا بسیاری از شرکت ها برای استفاده از این ویژگی ها از جعبه استفاده می کنند. پیشنهاد می شود روی جعبه محصولات خود از لوگو شرکت یا محصول خود، آدرس سایت، اطلاعات تماس و ... استفاده نمایید.

سایز و جنس جعبه با توجه به ابعاد و وزن محصول باید ساخته شود به عنوان مثال برای محصولاتی که وزن و سایز کمی دارند، از جعبه هایی با جنس کاغذ گلاسه 300 گرم استفده می شود و برای محصولاتی که سایز و وزن بیشتری دارند بسته به نوع محصول از مقواهای 2 لایه، 3 لایه و 5 لایه استفاده می شود.

در صورتی که تعداد محصولات شما زیاد است و تمام محصولات شما دارای ابعاد و وزن متفاوتی هستند، بدیهی است باید برای هر یک از محصولات خود به صورت جداگانه جعبه هایی ساخته و استفاده شود. اما در صورتی که ابعاد و وزن محصولات شما تقریبا با هم مشابه هستند و اختلاف بین آنها فاحش نیست، می توانید از یک جعبه برای همه ی آنها استفاده نمایید که در این صورت قطعا جعبه مورد نظر باید بر اساس سنگین ترین و بزرگترین محصول شما ساخته شود.

به عنوان مثال در صورتی که محصول شما کوچک است و وزن زیادی ندارد (مثلا 3x8 سانتی متر با وزن 80 گرم) به شما پیشنهاد می کنیم از کاغذ گلاسه 300 گرم برای ساخت جعبه ی خود استفاده نمایید. انتخاب جنس جعبه و سایز آن کاری نیست که به راحتی قابل انجام باشد پس در همین راستا به شما پیشنهاد می کنیم قبل از تصمیم گیری در این باره، با تیم فروش و مشاوره چاپخانه نقش هنر در تماس باشید تا بهترین نوع و سایز را برای محصولات خود استفاده نمایید.

شکل و سایز جعبه های درخواستی بر اساس نیاز کارفرما ممکن است متغیر باشد به عنوان مثال هیج محدودیتی در ساخت جعبه های کوچک و بزرگ وجود ندارد؛ علاوه بر این شکل جعبه می تواند به صورت مستطیل، مربع، مثلث و ... تعبیه شود.

نکته ی بسیار مهمی که درباره ی چاپ جعبه وجود دارد این است که، به هیچ عنوان تا زمانی که سایز و ابعاد جعبه مشخص و نهایی نشده است، ظاهر جعبه را طراحی نکنید! چرا که در بسیاری از مواقع ممکن است ابعاد و شکل جعبه به کلی تغییر کند. پس قبل از هر کاری بهتر است با مشاوران چاپخانه نقش هنر تماس حاصل فرمایید تا از تمام جوانب پیش رو در مورد ساخت و چاپ جعبه مطلع شوید.