چاپ پوستر چاپخانه نقش هنر

نقش جهان

چاپ پوستر

چاپ پوستر به صورت امروزی در اوایل قرن بیستم با پیشرفت فنی لیتوگرافی( چاپ سنگی) حرکت خود را آغاز کرد، اگرچه قبل از آن در قرن 19 میلادی، پوستر استفاده میشد. پوستر یا دیوارکوب، از طریق تلفیق گرافیک با متن اقدام به پیامرسانی به مخاطب میکند. انسان ذاتا هنردوست و زیبایی طلب است، و پوستر از این گرایش ذاتی بشر استفاده میکند و حرفهایی را که باید در قالب چندین صفحه بیان کرد، را در قالب یک صفحه رنگی و با کمک تصویر و جملهای کوتاه به مخاطب القا میکند. در صنعت چاپ پوستر مرزهای هنر درنوردیده میشوند، و هر آنچه باید گفته شود؛ در میان رنگها و خطوط به رقص درمی آید و بدین گونه صاحبان کسب و کار، سیاستمداران، صاحبان علم و اندیشه و ... با پوستر هر آنچه را که بخواهند تبلیغ میکنند.

مراحل چاپ پوستر

تاکنون برای رفع تکلیف، هزینه تبلیغات پرداخت کرده اید. شاید بگویید نه. اما اگر در سطح شهر چندین پوستر نصب کرده اید؛ اما در جذب مخاطب موفق نبوده اید, بدانید شما تنها برای رفع تکلیف هزینه چاپ پوستر داده-اید.

چاپ پوستر برای شما خوب عمل نکرده است. در حالی که در کل دنیا یکی از بهترین روشهای اطلاع رسانی و تبلیغ است. احتمالا کیفیت را قربانی کمیت کرده اید. شما صرفا اقدام به چاپ پوستر کرده اید؛ بدون اینکه از قدرت جادویی آن باخبر باشید. پوستر جادوگر محصولات چاپیست.

پوستر چیزی است که می تواند چشم ها را به خود خیره نگه دارد. توجه راننده پشت فرمان را جلب کند. ذهن عابر پیاده ای را که به قسط و وام خود میاندیشد را درگیر خود کند. محصول چاپی که می تواند چند صد نفر را مجبور کند، فروشگاه ها را بگردند و محصولات متنوع و زیبا را ببیند, اما خرید نکنند، و به فروشگاه شما بیایند. محصولی که می تواند کاری کند؛ در سرمای زمستان و در میان برف و باران مخاطب به سالن نمایشگاه و یا همایش شما بیاید. محصولی که می تواند مخاطب را وا دارد از پولی که با زحمت در دوران رکود اقتصادی به دست آورده چشم پوشی کند و به جای خرید کالاهای اساسی به کنسرت شما بیاید. آیا شایسته لقب جادوگر نیست؟ صنعت چاپ پوستر"جادوگر" تکثیر می کند.

قدرت جادویی او با چشمها و قلبها ارتباط برقرار می کند. اوست که اگر زیبا آفریده شود, تفاوتی نمی کند از دور و یا نزدیک نگاهش کنند, پیام خود را در قلب ها حک می کند.

قبلا از اقدام به سفارش چاپ پوستر، یک لحظه چشمهایتان را ببندید, پول و تعداد و هرچه که مانع پرواز تخیل شما می شود را کنار بگذارید, گویا می خواهید مراقبه کنید. کالای یا خدمتی را که قرار است با چاپ پوستر معرفی شود، در ذهن خود مجسم کنید. با خود بندیشید؛ این پوستر قرار است چه احساسی در مخاطب نسبت به کالا یا خدمت شما بیدار کند؟ خشم، ترحم, هیجان, نفرت و یا عشق؟ اگر احساسش برانگیخته شد چه عکس العملی دوست دارید از او ببینید؟ فریاد بزند, گریه کند, بدود ؟ چه می خواهید؟

حالا که فهمیدید چه میخواهید, فکر کنید. با کلمات بازی کنید. چه پیامی باید منتقل شود تا خواسته های شما تحقق یابند؟ به سراغ موسسه ای برای چاپ پوستر بروید که در انتخاب پیام و ارسال آن به مخاطب بتواند کمکتان کند. شما برای چاپ پوستر هزینه می کنید. آن پیام باید احساسات خفته مخاطب را بیدار کند تا واکنش مورد نظر شما را نشان دهد.

پوستر را نمی توانید شلوغ کنید و انتظار داشته باشید؛ مخاطبان بایستند و بخوانند. اگر چندین پیام قرار است منتقل شود، چندین پوستر سفارش دهید؛ که در عین شباهت هایی که باهم دارند متفاوت باشند، هر کدام حرف خود را بزند اما قبلی را به یاد مخاطب بیاورد، گویا دارید برای مخاطب قصه ای را تعریف می کنید، ما همه عاشق قصه ایم.

همیشه تصاویر زیاد و رنگارنگ تاثیر گذار نیست. گاهی با دو رنگ متضاد می توان ذهن بیینده های زیادی را درگیر کرد، رنگها در پوستر حرف اول را می زنند. نیاز به خلق شاهکار نیست، یک جمله صادقانه که ندای درون شماست در قالب یک تصویر ساده گاهی مخاطبان زیادی را جادو می کند. نیاز نیست بخواهید برای چاپ پوستر چندین فونت استفاده کنند، گاهی بلد کردن یک کلمه اثر خود را بر ذهن بیننده می گذارد. قرار است ترکیب یک پیام و تصاویر حرف بزنند. آیا پوسترهایی را دیده اید که تصاویر زیبایی دارند، در مکان های مناسبی نصب شده اند، اما نتیجه بخش نیستند؟ گاهی پیام ها با محصول و یا خدمات معرفی شده همخوانی ندارند. پیام از ایمنی صحبت می کند؛ اما محصول ایمن نیست. خدمات از سرعت عمل صحبت می کنند؛ اما مشتریان شما را می شناسند، در ارائه خدمات تعلل زیادی دارید. بنابراین پوستر و طراح و موسسه را مقصر ندانید، اغراق جواب نمی دهد.

موسسه چاپ پوستر از شما ابعاد و جنس مورد نظر برای پوستر را خواهد پرسید. معمولا ابعاد:A1 A2, A3, A4 را بر اساس موضوع پوستر و درجه اهمیت و مکانهایی که قرار است نصب شود، انتخاب می کنند. برای جنس در نظر گرفته شده برای پوستر، به شرایط جوی و محیطی مکان های نسب توجه کنید، باید در هوای بادی و بارانی پوستر شما کیفیت خود را حفظ کند.

برای چاپ پوستر؛ مخاطبان خود را بشناسید، و محل تردد عمده و نوع تردد آنان را شناسایی کنید. محل و نوع تردد در قسمت تعیین ابعاد مهم هستند. در مکان هایی که تردد پیاده ها بیشتر است، نیاز به پوسترهای خیلی بزرگ نیست. اما در مکانهایی با تردد وسایل نقلیه زیاد؛ اولا ابعاد به اندازه ای باشد که برای سرنشینان قابل خواندن باشد، دوما باید پوستر جایی قرار گیرد که امکان توقف وسایل نقلیه وجود دارد. پوستر فوق العاده در مکان نامناسب، مثل قرار گرفتن سوپرمارکت مجهز در انتهای کوچه باریک و بن بست است.

پوستر خود را براساس سلایق و فرهنگ مخاطب طراحی کنید. کودکان عاشق رنگها و شکل های فانتزی هستند. اما فراموش نکنید در روزگار پراسترس امروز بزرگترها هم نیاز به دیدن رنگ های شاد دارند.

خلاقیت در چاپ پوستر حرف اول را می زند. در حقیقت پوستر امکان شکست تمام مرزها را دارد. شما وقتی برای قشر روشنفکر پوستری بزرگی را چاپ می کنید؛ می توانید فضای خالی و قلمی بگذارید تا نظرات خود را برایتان بنویسند. . پوستر دیالوگ محور جذاب تر از پوستر مونولوگ و دیکتاتور است. می توانید در گوشه های پوستر برچسب های کوچک بچسبانید تا کودکان بکنند. چه راهی بهتر از این که مخاطبان شما بایستند و درگیر پوستر شما شوند، و به هوای وجود آنان، دیگران نیز نظرشان جلب شود و به سمت پوستر بیایند. مگر اقدام به چاپ پوستر نکرده اید تا همه پیام شما را بشنوند.

هزینه چاپ پوستر

در هزینه چاپ پوستر؛ نوع کاغذ انتخابی که اغلب کاغذ گلاسه استفاده می شود، گرماژ کاغذ، اندازه پوستر،. رنگ و نوع چاپ و نوع روکشی که در نظر گرفته می شود و تعداد لحاظ می گردد.