چاپ کارت تبریک و پستال چاپخانه نقش هنر

نقش جهان

کارت پستال و کارت دعوت یکی از پرکاربرد ترین کارت هایی است که توسط عموم مورد استفاده قرار می گیرد. کاغذهایی که به طور معمول جهت چاپ کارت پستال و کارت تبریک از آنها استفاده می شود، کاغز گلاسه، کاغذ کارتی و کاغذ کتان می باشد که هر یک از این کاغذها ویژگی ها و تعرفه های خاص خود را دارا می باشند. جهت افزایش مقاومت این کارت ها و همچنین افزایش زیبایی، بهتر است از کاغذهایی با گرماژ و ضخامت بالا استفاده نمایید. به عنوان مثال کاغذهای 200، 250 یا 300 گرم می توانند گزینه های مناسبی برای چاپ کارت پستال و کارت دعوت باشند.

برای چاپ این کارت ها محدودیتی در مورد تعداد یا تیراژ آن وجود ندارد چراکه این کارت ها را می توان هم به صورت افست هم به صورت دیجیتال چاپ نمود. اما باید در نظر داشت که کیفیت چاپ به صورت افست به مراتب بالاتر از چاپ به صورت دیجیتال می باشد. کارت های مورد نظر را به صورت یک رو و دو رو می توان چاپ کرد.

در چاپ کارت پستال و کارت دعوت می توان از هر سایز چاپی استفاده نمود و تمام این کارت ها را می توان به صورت تک لتی یا چند لتی چاپ نمود. علاوه بر این استانداردهای سایزی برای چاپ کارت پستال و کارت دعوت وجود دارد که می توانید از این سایزها استفاده نمایید:

  • سایز A4
  • سایز A5
  • سایز A6