چاپ کارت ویزیت چاپخانه نقش هنر

نقش جهان

کارت ویزیت یکی از ابزارهای مناسب برای معرفی هر کسب و کاری می باشد، تا مشتریان از ماهیت آن کار اگاه شده و در صورت نیاز، با استفاده از راه های ارتباطی که بر روی کارت ویزیت درج شده با صاحب آن کسب و کار تماس بگیرند. بر روی کارت ویزیت ماهیت کار، لوگو، شماره تماس، آدرس و ایمیل درج میگردد.

چاپ کارت ویزیت دنیای بازرگانان را در قرن 17 میلادی، در قرنی که معروف به قرن تحولات اروپاست، قرنی که صنعت رو به رشد بود و مردم مشتاقانه در پی ساختن زندگی رویایی خود بودند، تغییر داد. چاپ کارت ویزیت قبل از اینکه کاربرد تجاری یابد، و در خدمت کسب و کار باشد، وظیفه معرفی نامه را ایفا می کرد. اما بازرگانان اقدام به چاپ کارت ویزیت کرده و محل کسب وکار خود را برای تداوم برقراری ارتباط با دیگران در آن ترسیم کردند.

در دنیای امروز چه کسی می تواند به صورت حرفه ای کار کند؛ اما شماره تماس و آدرس خود را در تکه ای کاغذ بنویسد و به دست دیگران دهد. چه کسی این تکه کاغذ را نگه میدارد؟ آیا نخواهند اندیشید شمایی که به کسب و کار خود اهمیت نمی دهید؛ چگونه به درستی به وظایفتان در قبال آنها عمل خواهید کرد. چگونه به شما اعتماد کنند، وقتی شما حتی حاضر نیستید به صورت رسمی آدرس خود را به آنها اعلام کنید، تا در زمان بروز مشکل به مکان شما مراجعه کنند، مسئولیت عواقب خدمات و محصولات خود را نمی پذیرید. وقتی حتی سوپر مارکت های کوچک به طرز شفافی خود را معرفی می کنند، و شما انجام نمی دهید، مشتری چه تصوری از شما در ذهن خود داشته باشد؛ اهمیت نمی دهید؟ به کار خود افتخار نمی کنید؟ مسئولیت پذیر نیست؟ مشکل قانونی دارید؟ یا ورشکسته و یا فراری هستید و نمی خواهید طلبکاران شما را بیابند؟

چاپ کارت ویزیت با وجود گذشت چند قرن از زمان پیدایش و ظهور سایر راههای بازاریابی، نه تنها بازی را به رقبا نباخته است، بلکه تمام سعی خود را کرده تا از پیشرفت روز افزون صنعت چاپ برای بروز کردن خود استفاده کند. متحجرانه به شکل و کیفیت و جنس 100 سال پیش خود نچسبیده است تا از چشم مخاطب تنوع طلب بیفتد. خلاقیت چاشنی صنعت چاپ کارت ویزیت شده، تا همچنان محکم و استوار در کنار سایر محصولات چاپی به عنوان یکی از موثرترین ابزاری که ماهیت هر کسب و کاری را معرفی می کند، خاطره اولین برخورد را در ذهن گیرنده تداعی کند. ابزاری که به مشتری شما می گوید؛ می تواند تا ابد با شما ارتباط برقرار کند و شما پاسخگوی نیازها و سوالات او خواهید بود. کارت ویزیت کوچکتر از بقیه محصولات چاپیست، اما اوست که توانسته نشان دهد کسب و کار شما زنده است.

ارائه کارت ویزیت

چاپ کارت ویزیت، اسلحه کوچک قوی در دستان شما قرار می دهد تا در بازار رقابت در مقابل رقبا از خودتان دفاع کنید. بنابراین با این اسلحه کوچک قویتان، مانند تراکت رفتار نکنید، و به کسانی که خواستار او هستند، با ادب و احترام تقدیم کنید. مگر شما کسانی را که دوست ندارند با شما رفت و امد کنند، به مهمانی هایتان دعوت می کنید؛ که کارت ویزیتتان که همچون کارت دعوتتان است به کسانی که خواستار آن نیستند می دهید. چند در صد این افراد تاکنون مشتری شما شده اند. مردم زمانی که چیزی را در حالت رودرواسی و ناخواسته قبول می کنند، قدرشناسانه رفتار نمی کنند. مردم با چیزی که با بی ادبی به آنها داده می شود محترمانه برخورد نمی کنند، حتی اگربه آن نیاز داشته باشند. مخاطبان شما کارت ویزیتی که تمیز نیست و یا به صورت نامحدود همه جا ریخته را نگه نمی دارند. در ژاپن و چین تقدیم کارت ویزیت با مراسم انجام می شود. عرضه کارت ویزیت باید بعد از مقدمه چینی و ایجاد علاقه در طرف مقابل برای برقراری ارتباط در آینده و یا همراه با فاکتور و یا کالای خریداری شده انجام شود.

مراحل چاپ کارت ویزیت

قبل از اقدام به چاپ کارت ویزیت به سوالات زیر پاسخ دهید:

جمله کلیدی و تاثیرگذار معرف محصول یا خدمات شما چیست؟ فضای کارت ویزیت محدود است و شما تنها آن جمله را می توانید درج کنید.

سریع ترین راههای ارتباطی با شما چیست؟ باید هر زمانی که مشتری نیاز به شما داشت سریع و راحت پیدایتان کند. هزینه چاپ کارت ویزیت می دهید که از رقبا در دسترس تر و پاسخگوتر باشید.

لوگویتان را هنگام چاپ کارت ویزیت فراموش نکنید؛ آیا لوگوی شما تصویری از ماهیت کالا و یا خدمات شماست؟ لوگو باید به صورت زیبا و تاثیرگذار در کارت ویزیتتان فرمانروایی کند.

بسیاری از سازمان ها و شرکتها رنگ مخصوص خود را دارند، حتما این مورد را به موسسه ای که مسئولیت چاپ کارت ویزیت شما را به عهده می گیرد گوشزد کنید، تا در انتخاب رنگ برای کارت ویزیتتان لحاظ کند.

کارت ویزیت ها معمولا تک رو هستند؛ اما اگر قرار است محصول خاصی با کارت ویزیت معرفی گردد، دو رو بودن فضای بیشتری در اختیارتان قرار می دهد.

چه نوع کالایی تولید می کنید؟ شاید از جنس کالایتان بتوانید استفاده کنید. مسئولیت چاپ کارت ویزیت را به موسسه ای بسپارید، که انعطاف پذیری لازم را داشته و با خلاقیت از کالای شما برای کارت ویزیتتان استفاده کند. یا حداقل بتواند شکل محصول شما را به کارت ویزیت بدهد. بتواند کمکتان کند طرح هایی ارائه دهید، که کارت ویزیت شما بر روی میز شرکت ها و ادارات و یا در خانه های مردم مورد استفاده قرار بگیرد. در امریکا زمانی بود از کارت ویزیت ها برای تزیین منزلشان استفاده می کردند. خلاصه کلام، حتی اگر بخواهند هم، باید دلشان نیاید کارت شما را دور بریزند. شاید روزی خودشان و یا مهمانشان به شما نیاز پیدا کنند.

اکنون که درامدها در کشور ما به ریال و خرید ها به دلار محاسبه می شود. مطمئن باشد" کارتی که بتواند گره کوچکی از گره های کسی را باز کند" هزینه شما را هدر نخواهد داد. کاری که شرکت کانزاس امریکا در طی رکود اقتصادی، زمانی که مردم از گونی های آنها برای تولید لباس استفاده می کردند، انجام داد. گونی های طرح-داری استفاده کرد که با یک بار شستن، تنها ارم شرکت پاک می شد و مردم می توانستند با گونی های آنها لباسهای زیبا بدوزند. بدین ترتیب توانستند، فروش خود را افزایش دهند. کارت ویزیتی که کاربرد دارد، می تواند وارد هر خانه ای شود. خلاقیت همیشه جواب می دهد.

هزینه چاپ کارت ویزیت:

جنس و ابعاد کارت،کیفیت چاپ، رنگ و جوهر، نوع چاپ و تعداد تیراژ و تک یا دورو بودن عواملی هستند، که هزینه چاپ کارت ویزیت را تعیین می کنند.

در هنگام چاپ کارت ویزیت، مخاطبان خود را فراموش نکنید؛ گاهی اضافه کردن جملاتی به زبان آن کشور یا منطقه در پشت کارت ویزیت، هم تاثیرگذارتر است و هم احساس بهتری را ایجاد می کند. تعداد چاپ کارت مهم است. در تیراز بالای 1000 عدد، روش چاپ افست و جنس گلاسه برای کاهش هزینه انتخاب می شود. اما در تیراژ کم و نیاز فوری، چاپ دیجیتال گزینه مناسب است. البته از پی وی سی برای کارت ویزیت های خاص اگرچه گران است، اما غافل نشوید. سلفون براق و مات، کتان، لمینت براق و مات و برجسته، لیبل یو وی انواع دیگری هستند، که معمولا در تهیه کارت استفاده می شوند.

همیشه کارت همراه خود داشته باشد؛ شاید داخل همان اتوبوسی که سوار هستید مشتری خود را بیابید.